9. jaanuar 1997 kell 22:00

Automüük 1996. a

Ehkki Eestis müüdi 1996. aastal kõige enam Toyotasid -- 856 -- on tänu 317 Eestist välja müüdud Toyotale Eesti turul edukamad siiski Honda ja Ford.

ÄPni jõudsid andmed mullu Eestis müüdud 6450 auto kohta, kuid andmeid «risustab» ca 600 Eestist välja müüdud autot. Seega oli Eesti uute autode turu mahuks üle 5800 sõiduauto ja kaubiku.

Kui arvestada ka neid Ladasid, mis meie tabelis esindatud Lada Eesti ja Lada keskus ning teised Lada müüjad (Belesta, Nolmette jt) Eestist välja müüsid, tõuseks Lada esimeseks ja Eesti kogumüük üle 7500 auto. Kuna aga Ladade Vene-äri käib suures osas paberil ja täpseid numbreid ei soostu kõik müüjad ütlema, ei saa me neid autosid arvestada ka üldkokkuvõtetes. Ladade müük on viimastel kuudel siiski langenud.

Uuel aastal eraldame üldtabelist kaubikud. Mullu moodustasid need suure osa Fordi ja Mercedese müügist. Vaid sõiduautosid vaadeldes olid Eestis mullu edukaimad Honda, Toyota ja Nissan.

Tähelepanelikud tabeli jälgijad märkavad, et novembrikuisele tabelile detsembri tulemusi liites ei saa neid arve, mis tabelis. Autofirmade arvepidamise ebatäpsuse tõttu avaldasime selle arvu, mida autofirma ise nimetas oma 1996. aasta läbimüügiks. Mõni auto on seetõttu «juurde tekkinud», mõni «ära kadunud».

Uute firmadena on tabelis AS Pleione, kes lükkas käima Daewoode müügi ja Pärnus Mazdasid ja SsangYonge müüv AS Vilojett.

Hetkel kuum