12. märts 1997 kell 22:00

Hansatee aktsiakapital suureneb

Hansatee tegevdirektor Enn Pant ütles, et aktsiakapital suureneb 20 miljonini, kuna niipalju oli aktsiaid praeguseks märgitud. 50 miljoni ulatuses märkimata aktsiaid otsustas juhatus tühistada.

Hiljem kavatsetakse aktsiakapitali suurendada aktsiate emiteerimise kaudu, sest osaluse vastu firmas on suur huvi, märkis Pant. Ta lisas, et aktsiaid ollakse nõus ostma juba 10kroonisest nominaalhinnast kõrgema 15 krooni eest.

Eesti Merelaevanduse (EML) juhatuse esimees Toivo Ninnas rääkis, et aktsionäride üldkogu otsustas eile täiendada ka firma põhikirja, millesse lisati punkt, et pärast praegust aktsiakapitali suurendamist on hiljem võimalik aktsiakapitali veel neli korda suurendada.

EML ei saa oma osalust firmas suurendada, kuna erastamisagentuuri nõukogu ei rahuldanud EMLi taotlust võtta Ühispangast 30 miljonit krooni laenu, et investeerida see Hansatee aktsiakapitali.

Ninnase ütlusel ei kavatse Merelaevandus enam erastamisagentuuri nõukogule uut laenutaotlust esitada.

Seni oli EML 45 protsendiga Hansatee suuraktsionär. 44 protsenti Hansatee aktsiatest kuulus firma juhtkonna firmale AS Inforte ja 11 protsenti Ühispangale kuuluvale ASile Ühisinvesteeringud.

Pärast aktsiakapitali suurendamist kuulub Hansatee aktsiatest 66 protsenti ASile Inforte, 32 protsenti Ühisinvesteeringutele ja Merelaevandusele 1 protsent.

Hetkel kuum