23. aprill 1997 kell 22:00

Kalle Kusta mõjub steriilsena

restoran Kalle Kusta

Hinnang: 8 punkti

Viru 21

Kalle Kusta pubi interjööri üldmulje on positiivne, ehkki midagi erilist see ka ei ole. Teostus tundub olevat põhjalikult tehtud. Lähemal vaatlusel on siseviimistlusdetailides ja mööbli juures siiski kiirustamisjälgi näha. Interjöör on natuke liiga steriilne. Et oleks õige hõng, peaks koht olema rohkem sisse töötatud. Steriilsus kaob aja jooksul. Mulle ei meeldigi, kui üritatakse kohe vana teha ja käiakse terasharjadega üle. Restoran on puhas: juba peasissekäigu kitsas valgustatud trepp on viisakas. Ruumiplaneering on hea. Probleeme võib tekkida riiete paigutamisega, kui on rohkem rahvast. Võib-olla on seal varuvariante, aga muidu tekib nagide otsa talvel riietest paras pundar. 8 punkti.

Restoran Kalle Kusta sisekujundus on üsna hea. Sisustus on «viimase peal», mööbel on isegi liiga hästi tehtud. Mööbel võiks olla rohkem kulunud, see aga nõuab aega. Liigne perfektsus ongi ainuke miinus. Veidi steriilne kujundus ei tekita piisavat hubasust. Mööbli mugavus on suhteline: kui mööbel on liiga mugav, siis võtab inimene tee või kohvi ja jääbki sinna istuma.

Valgustus on väga hea. Rohelise ja pruuni värvi kombinatsioon on sobiv. Punane puu on igal juhul hea. Selline ruumiplaneering on paratamatu. Eraldatus ja sulud on küll «jama», aga eestlane armastab omaette olla. Kui mujal maailmas käia, näeb rohkem avatust. Kalle Kusta sisekujunduse hindeks panen 7 punkti.

Mulle meeldib Kalle Kusta valgustatud sissekäik, mida meil harva on näha. See jätab puhta mulje. Tavaliselt tekitavad kangialused võbinat. Väljas on selge ja arusaadav silt. Restoranis on kaks hästi jaotunud saali. Mööbel on veel natuke steriilne, peaks veidi kuluma. Meeldib eraldatus, kus laudkonnad ei ole ühtses pundis ega karju üksteisest üle. Ventilatsioon on hea. Menüü on selge, kaaned on ilusad. Mind ei häiri ka rohelised lambid. Laua kohal võiks veidi pehmem valgus olla. Värvitoonid on meeldivad ja rahulikud, miski ei häiri silma. Kalle Kusta on puhas, korras ja asjalik. Meeldib rohkem kui George Browni esimene korrus. Ei pea ju kõik pubid õllelehka ja suitsuhaisu täis olema. 8 punkti.

Külastades Kalle Kustat, torkas sissekäigu juures silma sepispiire ja restaureeritud vanker. Sissepääsutrepp on järsk, aga vanalinnas paratamatu. Trepi glasuurplaatide asemel tahaks näha paekivist või paeplaatidega kaetud astmeid, mis oleks vanalinnas kohased. Sisenedes restorani on esmamulje meeldiv. Sisearhitekt on vaeva näinud baaride ja mööbli kohandamisega ja saavutanud hea tulemuse. Meeldiv üllatus on tellislagede, metalltalade katmine mööbli stiilis puiduga. Lae ja paekivist seinaosade vuugitäide on teostatud vilunud meistrimehe käega. Puuduseks pean värvivalikut: restauraatorina näen meelsamini Saaremaa lubivärvi. Põrandal näeksin meelsasti paeplaate. 9 punkti.

Hetkel kuum