1. mai 1997 kell 22:00

Robert Lepiksonist sai uus siseminister

Valitsuskabineti liikmete kinnitusel mingit arutelu Sinijärve ametist vabastamise ja Lepiksoni ametisse nimetamise üle ei toimunud. Peaminister Mart Siimann oli asetleidvatest muudatustest ministreid vaid informeerinud ning see võeti teadmiseks.

Siimann ise tõi kolmapäevasel pressikonverentsil siseministri väljavahetamise põhjenduseks asjaolu, et siseministeeriumis on suuri pingeid, mida Sinijärv ei suutnud maandada. Siimann tõdes, et Lepiksonil on kindlasti ka puudusi, kuid ta voorused kaaluvad need üles.

1952. a sündinud Robert Lepikson on töötanud Tallinna helikassetitehases, metallifirmas Avantek ja EMEXis. 1995. a siirdus ta poliitikasse, asudes kaitseministeeriumi kantsleri ametisse. Vahepeal oli ta endise peaministri Tiit Vähi nõunik, alates eelmise aasta novembrist Tallinna linnapea. Lepikson on Koonderakonna aseesimees.

Lepiksonile kuulub kaks Eestis registreeritud firmat. Eelmise aasta juunis kanti äriregistrisse Robert Lepiksoni Investeeringute AS ja TAZ Partnerite AS, mille põhitegevusalad on vastavalt investeerimis- ja majandusalased konsultatsioonid. Ettevõtteregistrisse on kantud ka AS Paero, mis on aga likvideeritud või likvideerimisel.

Mitmendat aastat enam kui miljon krooni tulusid deklareerinud Lepiksoni põhisissetulekuallikas on Panamas registreeritud Hartmann & Partner AG, mis vastse siseministri enda kinnitusel tegeleb alumiiniumi kokkuostuga Kesk-Aasias ja selle vahendamisega läände.

Tallinna linnavalitsust juhib praegu abilinnapea Kalev Kallo. Võimaliku uue linnapeana on nimetatud Ants Leemetsa, kes on samuti abilinnapea.

Hetkel kuum