8. mai 1997 kell 22:00

Väärtpaberiametnik tegi ministeeriumis haltuurat

Kolm aastat rahandusministeeriumi väärtpaberitalitust juhtinud Hilma Naaber väitis, et tal pole Sotsiaalpangaga kunagi pistmist olnud. Samas oli Naaberi ja Sotsiaalpanga tollase juhatuse esimehe Rein Milleri vahel sõlmitud lepingu järgi Naaberi ülesanne korraldada Sotsiaalpanga aktsiate müüki.

Sotsiaalpanga juhtkond määras Naaberi ka aktsiaemissiooni eest vastutama. Naaber sai selle töö eest 5000 krooni, tema ametipalk rahandusministeeriumis oli sel ajal vaid ligi 3000 kr kuus.

Eesti Sotsiaalpanga aktsiate ostmisel on risk vähene, kuna pank töötab stabiilselt ja tal on edaspidise arengu kindel perspektiiv, oli kirjas emissiooniprospektis mõni kuu enne seda, kui Eesti Pank kuulutas välja Sotsiaalpanga moratooriumi.

Rein Miller ütles, et tema ei mäleta midagi Hilma Naaberiga sõlmitud töölepingust. «Selline leping võis olla ja võis mitte olla,» väitis ta.

Sotsiaalpanga emissiooni korraldamise juures olnud Tatjana Varm kinnitas aga, et Naaber aitas neil aktsiaemissiooni korraldada. Ta ütles, et Naaber aitas aktsiate müüki lihtsamaks muuta ja tema väitel oli Naaber üks väheseid, kes oskas tol ajal aktsiaemissioone korraldada.

Selle aasta alguses jäi Naaber väärtpaberiinspektsioonile silma, kuna ta töötas ministeeriumi kõrvalt väärtpaberialase nõuandjana investeerimisfirmas Alendro. Alendro ostis suures koguses Ühispanga aktsiaid kokku perioodil, kui rahandusministeeriumis valmistati ette Põhja-Eesti Panga ja Ühispanga ühendamist.

Naaber on ühtlasi ka Tallinna börsi juhatuse liige, mille kaudu sai tegevusloa AS Alendro. Tänaseks on Naaber oma töösuhte Alendroga lõpetanud.

Rahandusministeeriumi kantsler Agu Lellep edutas Naaberi kuu aega tagasi oma nõunikuks.

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori koht vabaneb esmaspäeval. Sellest ametist lahkuv Vahur Lokk asub tööle ajalehes Äripäev. Konkurss uue peadirektori leidmiseks kuulutatakse välja järgmisel nädalal.

Hetkel kuum