12. mai 1997 kell 22:00

Tallinna stendid ja viidad valmistab Springmar

Tallinna transpordiameti korraldatud konkursi linnale kuuluvate infostendide ja viitade valmistamiseks võitis AS Springmar, kes on paigaldanud Hansapanga, Neste, Statoili, EK jt suurfirmade valgusreklaame.

Transpordiameti liikluse peaspetsialist Ants Maaring ütles, et Springmari pakkumus oli odavam kui ülejäänud neljal osalenul, kelleks olid AS Andre, AS Mälberg, Teede REV-2 ja koodnime K&Co all tehtud pakkumus.

Konkursi tulemusel peab Tallinn saama vähemalt neli valgustatud linnaplaan-stendi, mis paigaldatakse maanteede äärde linnapiirile, ja 200 infoviita põhimagistraalidele. «Tellimuse täpne maht sõltub muidugi meile eraldatava raha hulgast,» ütles Maaring. «Pole välistatud, et plaan-stende tellime rohkemgi, sest näiteks sadamasse oleks ühte kindlasti tarvis.»

Springmari müügijuht Andrus Saliste ütles, et transpordiameti soovitud pakett läheb maksma 200 000 krooni ringis. Sellest 120 000 krooni maksavad neli kuueruutmeetrilist alumiiniumplekist linnaplaani ja ülejäänud osa viidad mõõdus meeter korda 20 cm.

«Lõplikud summad selguvad läbirääkimiste käigus,» lausus Saliste. «Praegu ei ole veel ühelegi lepingule alla kirjutatud.»

Maaringu sõnul kantakse plaan-stendidele peamised tänavad, lennuväli, sadamad, jaamad, raviasutused, tanklad, suuremad parklad ja tasulise parkimise tsoonid. ÄP

Hetkel kuum