19. juuni 1997 kell 22:00

Crown Plaza hotelli finantseerijad on kohal

Meile Eestis meeldib ja kavatseme siia veel raha paigutada, kinnitas investeerimisfirma Fresacof peadirektor Mohammad Sabah.

Sabahi sõnul on Holiday Inn ketti kuuluva luksushotelli ehituse finantseerimiseks loodud Saudi Araabia--Prantsusmaa investeerimisgrupp Bazin-Fresacof Group, mis omakorda sõlmis koostöölepingu hotelliprojekti initsiaatori, inglase sir David Roche'iga.

Sabahi sõnul võiks hotelli ehitus alata juba mõne kuu pärast.

David Roche väitis, et ehituse alustamiseks pole mingeid takistusi, kuna hotelli rajamiseks loodud firmal Plaza Hotel Ltd on Tallinna linnaga sõlmitud kontsessioonileping hotellialuse maa kasutamiseks. «Edaspidi on plaanis maa ära osta,» väitis Roche.

Mohammad Sabahi sõnul läheks hotelli ehitus koos sisustusega maksma üle 600 miljoni krooni. Ehituse finantstoe annab lisaks Bazin-Fresacofile ka maailmapanga juures Washingtonis asuv rahvusvaheline finantskorporatsioon IFC.

Sakala keskuse hoone arhitekt on Raine Karp, juurdeehituse projekteerisid ?oti arhitektid.

David Roche'i sõnul ehitavad hotelli Eesti ehitusfirmad ja konsultantidena osalevad selle juures ka Prantsusmaa spetsialistid. «Tahame ehitada Eesti esimese viietärnihotelli, mis peab rahuldama ka kõige nõudlikuma prantslase vajadused,» märkis ta.

Sir David Roche on pidanud Tallinnas läbirääkimisi ehitusfirma leidmiseks firma FCM juhi Tiit Kuuliga.

Roche'i sõnul mahutab konverentsikeskus tuhat delegaati, hotelli tuleb 250 kahekohalist tuba.

Crown Plaza hotelli äriidee on Roche'i sõnul rahvusvaheliste konverentside meelitamine Helsingist Tallinna, kuna ka Tallinn asub ida-lääne ja põhja-lõuna ristumiskohas. Tallinnas asuva hotelli eeliseks Helsingi kõrval on ilusam keskkond, vanalinna lähedus, madalamad hinnad ning lähedalasuvad ooperiteater ja kontserdisaal, märkis Roche.

Hetkel kuum