1. juuli 1997 kell 22:00

Õige istumisasend parandab töövõimet

- Õige istumisasendi korral moodustub nimme- ja põlvepiirkonnas täisnurk. Selg peab olema toetatud. Eriti oluline on toetus nimme-ristluu piirkonnas. Sobiv seljatoe kalle leitakse proovimise teel.

- Töötasandi kõrgus peab jääma selliseks, et töötada saaks vabalt, küünarvarred horisontaalselt. Kui tool jääb õige reguleerimise korral kõrgeks, tuleb kasutada jalatuge.

- Arvutiga töötades peab ranne toetuma lauale.

- Ekraani ülaserv peab asetsema silmadest allpool, sest see aitab vältida kaela ja õlapiirkonna lihasevalusid. Kuvari sobivaim kaugus silmadest on 50--70 cm. Kuvar tuleb kallutada sellisesse asendisse, et ekraanil ei oleks häirivaid peegeldusi. Hea on kerge kalle tahapoole.

- Igale inimesele vajalikud töökoha mõõtmed on erinevad. Laua sügavus peaks olema vastavalt normidele kuni 80 cm, laua laius sõltub kasutajast, samuti detailid, nagu riiulid, pisiasjade karbid, valgustus, abilaudade paigutus, vaheseinte olemasolu ja kõrgus.

- Mööblit ei tohi liiga tihedalt paigutada. On äärmuslik, kui kapid ja sahtlid segavad üksteise avanemist. Mööblitükkide vahel peab läbipääsuks olema vähemalt 60 cm.

- Töötool peab saama edasi-tagasi suunas liikuda 100 cm, laiuses 1600 cm.

- Minimaalselt hädavajaliku lahendusena peab töötoolil saama reguleerida seljatoe kõrgust ja kallet.

Hetkel kuum