2. september 1997 kell 22:00

Ühispank prognoosib rekordkasumit

Ühispank lähtus kasumiprognoosi koostamisel eeldustest, et Eesti sisemajanduse koguprodukti reaalkasv on sel aastal 11 protsenti, inflatsioon 14,5 protsenti ning pankade koondbilanss kasvab 72 protsenti.

Eesti Ühispanga president Ain Hanschmidt ütles, et uue prognoosi arvutamisel pole arvestatud erakorralist tulu, vaid tulu, mis on seotud panga ja Eesti majanduse kiire arenguga.

Suuremad Ühispanga tuluallikad aasta lõpus peaks olema intressid (51 protsenti), finantstehingud (33 protsenti) ja komisjonitasud (16 protsenti), praegusest olukorrast väheneb intressitulu osatähtsus ning suureneb tulu finantstehingutest.

Ain Hanschmidti sõnul on Ühispanga kapitali adekvaatsus praegu 8 protsenti ehk lubatu piiri peal.

1. oktoobril rakenduva kümneprotsendilise kapitali adekvaatsuse nõude kavatseb pank täita septembris 150 miljoni kroonise allutatud laenu võtmisega.

Aasta lõpuks prognoosib Ühispank 9,4 miljardi krooni suurust varade mahtu, millest 5,6 miljardit krooni moodustavad laenud.

Ühispanga bilansimaht oli augustikuu lõpus 8,014 miljardit krooni. Esimese kaheksa kuuga teenis pank 114 miljonit krooni kasumit. Ühispangas töötab 1116 töötajat.

Ühispanga aktsia hind börsil pärast kasumiprognoosi avalikustamist oluliselt ei muutunud, aktsia sulgemishind langes eile võrreldes eelmise päevaga ühe protsendi võrra 157 kroonile.

Ühispank plaanib pikaajalises perspektiivis saada turuosalt ja efektiivsuselt Eesti juhtivaks finantsinstitutsiooniks, ütles panga president Ain Hanschmidt eile pärast kasumiprognoosi avalikustamist.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ütles, et Ühispank on endale seadnud väärika eesmärgi. Ta ütles, et enne Ühispanka on viis Eesti panka seadnud endale eesmärgiks minna juhtima Eesti pangandusturgu. «See on nagu enne maailmameistrivõistluste starti, kuhu pooled vennad lähevad selle mõttega, et esimeseks tulla,» kommenteeris Mõis Ühispanga plaane.

Mõis ütles, et Hansapank on määratlenud koduturuks Balti riigid. Seoses sellega jääme me Ühispangale alla Paides, Valgas ja mitmes teises punktis, ütles Mõis.

Hetkel kuum