30. november 1997 kell 22:00

Transiidi arenguks on vaja sihtkapitali

Transiitkaubanduse arenguks vajalikud finantsid tuleks koondada ühtsesse transiidi sihtkapitali, leidis teede- ja sideminister Raivo Vare Tallinnas toimunud transiidiseminaril.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Tommi Biene ütles, et transiidi sihtkapital oleks institutsioon, mis ühendab eri struktuuride transiidi arenguks mõeldud rahalisi vahendeid. Tema sõnul tuleks sihtkapitali kaasata riiklikud eraldised, eravahendid ja välisressursid.

Biene ütles, et praegu pole transiidi arenguks mõeldud raha ühte kohta koondatud ja suhteliselt koordineerimatult tegutsevad kõik transiidiga seotud organisatsioonid.

Biene lausus, et transiidi sihtkapitali loomist on arutatud ka Eesti teadlastega, kes on suhtunud sellesse ideesse positiivselt.

Biene ütles, et sihtkapital võiks tegeleda iga päev programmidega, mis on tõstatanud valitsuse transiidikomisjon, koguda turul olevat informatsiooni transiidi kohta ja analüüsida seda.

Sihtkapitali ülesanne on Tommi Biene sõnul ka transiidialaste projektide tasuvusuuringute tegemine ja Eesti transiidikoridorile maailmas reklaami korraldamine. ÄP

Hetkel kuum