12. jaanuar 1998 kell 22:00

Keskpanga nõukogu esimehe ja riigikontrolöri kandidaate mitu

Presidendi esindaja alustas poliitikutega läbirääkimisi riigikontrolöri ja Eesti Panga nõukogu esimehe leidmiseks. Nimetatud on mitu kandidaati, kirjutas Eesti Päevaleht.

Presidendi sisenõuniku Urmas Reinsalu ja erakondade liidrite läinudnädalastel kõnelustel kerkis esile neli nime, mida käsitleti kahe paarina.

Üks nimepaar on Eesti Päevalehe andmetel reformierakondlasest riigikogu liige Andres Lipstok Eesti Panga nõukogu esimehe kohale ja riigikantselei direktor Tarmo Mänd riigikontrolöriks. Teiseks nimepaariks kujunes välisinvesteeringute agentuuri peadirektor Jüri Sakkeus Eesti Panga nõukogu esimeheks ja Pärnu maavanem Toomas Kivimägi riigikontrolöriks.

Eesti Päevalehe väitel on poliitikud arutanud riigikontrolöri ametikohale riigikontrolli Lõuna-Eesti piirkonna juhi Kalju Koha ja tolliameti peadirektori Rein Talviku sobivust.

18. detsembril ei läinud riigikogus läbi presidendi esitatud kandidaadid. Lennart Meri pakkus riigikontrolöriks koonderakondlasest Tallinna abilinnapead Ants Leemetsa ja nõukogu esimehe kohale akadeemik Raimund Hagelbergi. BNS

Hetkel kuum