Microlink laiendab andmesidet Baltimaades

22. jaanuar 1998, 00:00

Microlinki nõukogu esimees Rainer Nõlvak ütles, et arvutifirma ostab sidevõrgus kasutatava tehnika ning sõlmib Hansapangaga lepingu kontorite ja sularahaautomaatide vahelise side tagamiseks.

Tehingu hinda pooled ei avalikusta, kuid Nõlvaku sõnul läheks analoogilise võrgu nullist ülesehitamine maksma umbes 10 miljonit krooni.

Hansapanga sidevõrgu arendas välja AS Crebit, mille Hansapank hiljem ära ostis.

Nõlvak ütles, et sideteenuse ostmine Microlinkilt lubab Hansapangal ja teistel pankadel hoida aastas kokku kümneid miljoneid kroone.

«Seni on kõik pangad ise oma side- ja arvutivõrgud üles ehitanud, kuid ainult enese tarbeks kallist laivõrku hoida on ebaefektiivne. Microlink saab senise Hansapanga võrgu baasil hakata sideteenust pakkuma ka teistele pankadele,» ütles Nõlvak.

Microlink on kinnitamata andmeil juba alustanud sellekohaseid läbirääkimisi teiste Eesti pankadega.

Hansapanga sidevõrk ühendab praegu 25 pangakontorit ja üle 100 sularahaautomaadi.

Sidekanal läheb ka tütarpanka Hansabank-Latvija Riias. Microlink kavatseb võrku laiendada Leetu ja luua Baltimaid katva andmesidevõrgu, mille kaudu hakatakse pakkuma andmesidet nii Balti riikides kui nende vahel.

«Balti riikide vahelisi andmesidekanaleid pole seni praktiliselt arendatud,» ütles Nõlvak. «Samas on sadu firmasid, kes arendavad äri kõigis kolmes riigis. Peale andmeside saab Microlink neile tulevikus pakkuda ka interneti telefoni- ja videokonverentsi teenuseid.»

Nõlvak ei välistanud, et Microlink ostab ära mõne Läti või Leedu andmeside- või internetifirma.

Hansapanga sidevõrgu ost tugevdab Microlinki positsiooni Eesti firmadevahelise andmeside turul, kus töötavad Soome-Eesti kapitalile kuuluv Uninet, Eesti Telefon ja Euneti süsteemi kuuluv Data Telecom.

Microlink pakub andmesidet tütarfirma Microlink Online kaudu. Kaheaastase tegevuse järel on Microlink Online tõusnud Eesti juhtivaks internetifirmaks, millel on 3200 dial-up-internetiklienti. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing