22. jaanuar 1998 kell 22:00

Eluasemelaenu intress lähikuudel ei alane

Kui novembris laenuintresside tõustes prognoositi nende taasalanemist kevadel, siis praeguste hinnangute kohaselt püsivad intressitasemed veel vähemalt suveni.

Hoiupanga laenuarenduse osakonna juhataja Tanel Kõivupuu ütles, et tõenäoliselt ei lange intressid sel aastal üldse, sest konkurents on oluliselt vähenenud ja laenuturu liidrid on öelnud, et laenuportfellid hoitakse proportsioonis hoiustega.

Epp Sillakivi Tallinna Pangast sõnas, et laenuintressid olenevad hoiuseintressidest ja kuna viimased on endiselt kõrged, ei ole oodata ka väljastatavate laenude odavnemist.

Hansapanga jaepanganduse laenuosakonna juhataja Kersti Arro sõnul ei ole pankade laenuandmise vähenemine seotud laenuressursside vähesuse, vaid keskpanga kehtestatud karmima kapitali adekvaatsuse nõudega.

Pangad laenavad eluasemelaene nii omavahenditest kui saadavatest krediidiliinidest.

Laenuspetsialistide sõnul ei tule sel aastal tagasi eelmisel suvel valitsenud olukord, kus pangad püüdsid üksteiselt kliente laenude madala intressiga üle meelitada ja palgakonto võis panka üle viia alles laenu taotlema hakates.

Arro ütles, et Hansapangast eluasemelaenu taotlemiseks peab inimene olema selle panga kaudu arveldanud vähemalt viimased kuus kuud.

Kõivupuu märkis, et erandeid on pangas võimalik teha alati ja väga hea maksevõimega klientidel on võimalik ka nüüd tuua konto panka laenu taotledes, kuid ta lisas, et kindlasti on pank muutunud oluliselt konservatiivsemaks.

Hetkel kuum