22. jaanuar 1998 kell 22:00

Tallinna Pank loobub ühiskatlast

Sammelselg oli üks aktiivsemaid, kes pidas läbirääkimisi panga liitmise üle Ühispangaga, märkis allikas Tallinna Pangast. Sammelselja taandumine nõukogu esimehe kohalt on pankade liitmise küsimuse lükanud edasi kaugesse tulevikku, lisas allikas.

Üks teine juhtiv pangaametnik kinnitas, et Ühispank tegi Sammelseljale pakkumuse, mille järgi oleks Tallinna Panga aktsionärid saanud liitpangas ligi 30protsendilise osaluse. Sammelselg lükkas selle ettepaneku tagasi ja nõudis ligi 40protsendilist osalust, ütles pangaametnik.

«Sellele küsimusele on kohe kiiret vastust raske leida,» vastas Tallinna Panga nõukogu liige, kindlustusseltsi Leks juht Raul Kastan küsimusele, kas ta osales koos Sammelseljaga läbirääkimistel Ühispanga asjus. Kastan kinnitas, et ta otseselt Ühispangaga läbirääkimisi ei pidanud, aga oli mingil määral kursis Ühispanga ettepanekuga.

Kahe ja poole nädala pärast peab panga juhatus esitama nõukogule ettepanekud panga edasise strateegia ja arengu suhtes, ütles Kastan. Tema sõnul tuleb siis panga nõukogu uuesti täies koosseisus kokku ja kuulab juhatuse ettepanekud üle.

Rait Lukase sõnul on panga arengus sel aastal kõige olulisem ülebaltilise pangandusgrupi edasiarendamine, et saavutada kaugemas perspektiivis 35protsendiline turuosa Balti pangaturul.

Tallinna Panga juhatuse liige Martti Siimann ütles, et tegevuskava näol on tegemist juhatuse tavapärase iga-aastase ettekandega, mida veel ei saa kommenteerida.

Siimann märkis, et tegevuskava ei suudetud valmis teha kolmapäeval toimunud nõukogu istungiks, sest istung oli ootamatu ja sellega polnud arvestatud.

Tallinna Panga juhtkonna liikme sõnul on vähetõenäoline, et nõukogu hakkab lähemas tulevikus juhatust välja vahetama. Kuigi vahepeal on olnud kõne all Leks Kindlustuse juhatuse esimehe Raul Kastani asumine panka juhtima, pole panga juhatuse liikme sõnul see kuigi tõenäoline. Kastani kandidatuuri sellele kohale pole kunagi tõsiselt arutatud, lisas ta. Praegune juhatus töötab pangas alates 1996. aasta algusest.

Ka Raul Kastan teatas eile õhtul Äripäevale Vilniusest, et ei pea tõenäoliseks asumist panga etteotsa, sest jätkab panga nõukogu liikmena ning kindlustusfirma juhtimist.

Hetkel kuum