11. märts 1998 kell 22:00

Merko ja EMV on nõus liituma

Eile sõlmitud ühise tegutsemise protokolli kohaselt sõlmivad ettevõtete juhid kahe nädala jooksul liitumiskava ning seejärel kutsutakse kokku aktsionäride üldkoosolekud.

Teisiti ei saagi olla, kommenteeris liitumisotsust Tõnu Toomik. «Muidu oleksid kõik läbirääkimised mõttetud,» lisas ta.

Toomik lausus, et ühinemise korral pole karta suure monopoolse ettevõtte teket, kuna kummagi ettevõtte turuosa oli eelmisel aastal 5%. «Tekib turuliider, mis on suuteline konkureerima ka välismaiste ehitusfirmadega,» sõnas Toomik. Ta lisas, et ühinemisega saab üldjuhtimiskulusid kokku hoida.

Joakim Helenius ütles, et ühinemine on väga teretulnud, sest selle tulemusel tekiks suurettevõte, mis võib regionaalselt konkureerida.

Merko Ehitus ja EMV pidasid varem BNSi teatel mitteametlikke liitumiskõnelusi. Eile otsustasid ettevõtete juhid kinnisel kohtumisel, et hakatakse pidama ühinemiskõnelusi.

Jõuti ka kokkuleppele, et aktsiakapital jaotub suhtega 59% Merko Ehitus ja 41% EMV.

EMV jätab ühinemise tõttu Merkoga korraldamata 100 miljoni krooni suuruse avaliku aktsiaemissiooni.

Ühinenud ettevõtete aktsia likviidsus peaks suurenema ja risk vähenema, teatasid ettevõtted. Otsustati, et säilitatakse mõlema firma kaubamärgid. Ühendatud äriühingu juhtorganid moodustuvad võrdsetel alustel mõlema ettevõtte juhtidest.

Merko Ehituse käive oli 1997. aastal 526 miljonit krooni, kasum ulatus peaaegu 26 miljoni kroonini ja bilansimaht oli 200 miljonit krooni.

EMV käive oli mullu 536 miljonit, kasum 26 miljonit ja bilansimaht oli 291 miljonit krooni.

Hetkel kuum