17. märts 1998 kell 22:00

Leedu aktsiate tõus jätkub

Aktsiahinnad Läti börsil andsid eile tagasi pea kõik, mis esmaspäeval võideti. Turul domineerisid väikesed tehingud ning hinnad liikusid väga kitsastes vahemikes. Enim kaubeldi Staburadzega, mille hind ei muutunud. Lisanimekirjas oli populaarne Olainfarm, mis tõusis 4 santiimi 3,18ni. Tavapärane turuliider Unibanka kaotas kolm santiimi ning oli kauplemisaktiivsuselt kolmas.

Leedu aktsiate hinnad jätkasid teisipäeval tõusu. Põhisündmused toimusid seekord põhinimekirjas, kus mõlemad suurpangad kiires tempos edasi liikusid. Ka Roki?kis tõusis. Litin hüppas 32 punkti võrra 970,02ni. Lisanimekirjas jätkus tõus, kuid seniste lemmikute õnn on põhjalikult pöördunud. Viimastel nädalatel püsivalt tõusnud Leedu Gaas kaotas 10% ning maaklerite arvates võib sellele täna lisa tulla. Nädala lõpuni võib põhinimekirja firmadel veel tõusuvõhma jaguda, siis aga peaks tulema mõningane hingetõmbepaus.

Jeltsini kestev haigus oli põhiliseks teguriks, mis Vene aktsiate hinnad eile ligi 5% võrra alla viis. Paljud välisinvestorid on otsustanud turust eemale hoida, kuni on kindel, et Jeltsin ikkagi elus on. Sellele lisandus ikka langev naftahind, mis Vene naftafirmadele tõeliseks peavaluks on kujunenud. Naftafirmade raskused tõstavad päevakorda ka fiskaalprobleemid ning see on juba argument, mille mõju võib osutuda tõsiseks.

Warren Buffetti kommentaaride tagajärg oligi oodatav. Dow tõusis enam kui sada punkti ja murdis psühholoogilise 8700 punkti piiri. Rekorditeni jõudsid ka teised suuremad indeksid. S&P500 tõusis 1079,27 punktini ning Nasdaqi koondindeks 1788,18 punktini. Analüütikute arvates on tõsisemad kasumihoiatused nüüdseks tehtud ning sellelt suunalt halbu uudiseid lähiajal oodata pole. Ka eelmise nädala jaemüügiandmed ning inflatsioon olid jätkuvalt soodsad.

Hetkel kuum