12. mai 1998 kell 22:00

Sharpi uuel pihuarvutil on videokaamera

Ameerikas Mobiloni nime all äsja tutvustatud Sharpi uus pihuarvuti saabus Eestisse arvutimessiks esialgu saksakeelse ja mustvalgena. Suve jooksul ilmub meie turule ka värviline ja ingliskeelne mudel, mille lisavarustusse kuulub 80grammine digitaalkaamera. Kuigi mälu ja protsessor pole pihuarvutil just kõige paremad, on tema peamine pluss teiste taskusse pistetavate Windows CE operatsioonisüsteemiga pihuarvutite ees väike kaal ja mõõtmed.

Windows CEga kaasas olevad tavalise Windowsi keskkonnast juba tuntud tabelarvutuse, tekstitöötluse ja Internetis surfamise programmid mahuvad ka pisikesse Sharpi Mobiloni. Sisseehitatud programmide käivitamiseks on igaühel oma nupp. Modemit pole vaja Sharpi pihuarvutiga ühendada, sest see on tal juba sees. Vaja on vaid telefonikaablit. Nagu kombeks, on ka Sharpi pihuarvuti kasutatav diktofonina, mälu rööviv helisalvestus lubab lindistada märkmeid ja need hiljem tekstina sisse lüüa või helifailina suuremasse arvutisse transportida.

PC-kaardi pessa pistetav digitaalkaamera aga kuulub Sharpi enim hinnatud lisavarustuse hulka, sest see võimaldab teha fotosid ja pidada videokonverentsi. Infrapunapordiga on ühendus teiste samasuguste või suurte lauaarvutitega lihtne ja juhtmevaba, vastav tarkvara lubab sünkroniseerida andmefaile pihuarvuti omadega. Arvutil on 64 klahvi ja 7 programminuppu.

Hetkel kuum