Poliitikud meelitavad sponsoreid soodustusega

01. juuli 1998, 00:00

Reformierakonna liikmed Daimar Liiv ja Tiit Käbin töötasid välja erakonnaseaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis parteide tulude ja kulude avalikustamise kõrval näeb ette võimalust rahastada eraisikul tulumaksuvabalt erakondi 50 000 krooni ja ettevõtetel 100 000 krooniga.

Samas ei osanud Käbin hinnata, kas erakondadel on tekkinud raskusi rahastajate leidmisel.

ASi Norma juhatuse esimees Peep Aaviksoo nentis, et arvatavasti ongi eelnõu mõte teha sponsoritele rahastamine lihtsamaks. «Ent ettevõtjatel on endagagi piisavalt tegemist, nii et poliitikutega tegelemiseks jääb vähe aega. Pealegi pole neist seni eriti kasu olnud,» tunnistas Aaviksoo.

Norma rahastas 1996. a kohalike omavalitsuste valimistel nii Reformierakonda kui Isamaaliitu 100 000 krooniga.

Valitsus oma eilsel istungil reformierakondlaste eelnõu ei toetanud, sest justiitsministeeriumis on väljatöötamisel uus erakonnaseadus, mis käsitleb samuti spondeerimist ja valitsuse hinnangul pole mõtet iga üksikut probleemi eraldi seaduseelnõuga lahendama hakata.

Käbin märkis, et tema suhtub justiitsministeeriumis valmivasse eelnõusse skeptiliselt, sest tavaliselt võtab ministeeriumide eelnõude jõudmine riigikogusse väga palju aega. Reformierakondlaste eelnõu ei jõua parlamendimenetlusse suvepuhkuse tõttu samuti enne sügist, hulgaliselt sponsoreid nõudvad parlamendivalimised on aga järgmise aasta märtsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing