12. juuli 1998 kell 22:00

Loodetav IMFi tugi toetas RTSi

Tallinna börsi kahepäevane tormiline tõus mõjutas reedel positiivselt ka lõunanaabreid. Riia börsil tõusid aktsiahinnad peaaegu 1 protsendi võrra, kuigi börsi käive langes 157 000 latini. Tulevik on siiski veel ebaselge, kuigi kuuldused soomlaste ostuhuvi kohta Eesti Hansa- ja Hoiupanga aktsiate vastu võib kanaliseeruda lõpuks ka Läti börsi tõusuks. Turuliider Unibanka tõusis 5 santiimi 1,61 latini. Uudis panga kasumi suurenemisest 3,2 mln latini saabus liiga hilja ja aktsia hinnale ei mõjunud. Usutavasti saabub positiivne reaktsioon täna.

Vilniuse börs kukkus reedel endiselt, vaatamata sellele, et regiooni turuliider Tallinna börs on liikumas ülespoole. Põhinimekirja indeks LITIN langes 4 protsendi võrra järjekordsele kõigi aegade madalaimale tasemele. LITIN-A vajus vähem (1,18%), kuid siiski viimase 18 kuu madalaimale tasemele (1568,61 punkti). Vilniuse Pank kukkus peaaegu 10 protsenti, Hermise langus oli veidi väiksem (2, 57%). Kui Vilniuse Panga majandustulemused tulevad suhteliselt korralikud, võib sel nädalal turg siiski stabiliseeruda.

Positiivses suunas kulgenud läbirääkimised Venemaa ja rahvusvahelise valuutafondi vahel 10--15 mld dollarilise laenu saamiseks riigi finantssektori stabiliseerimiseks mõjusid positiivselt ka aktsiaturule. RTS-indeks kerkis 5,75 protsendi võrra 144,02 punktini. Ka börsi käive (25 mln dollarit) oli viimaste nädalate kohta suhteliselt hea ning ületas kahe eelmise päeva käivet kaks korda. Ostusurve on küll olemas, kuid esialgu küllaltki ettevaatlik ning maaklerite arvates saabub korrektsioon vahetult pärast 10protsendilist tõusu.

USA turud on endiselt optimistlikud, kuigi Dow Jonesi tööstuskeskmine langes neljapäeval mitme juhtiva kompanii (Dow'sse kuuluv keemiakontsern Du Point) hoiatavate kasumiprognooside tõttu peaaegu protsendi võrra. Nasdaq aga lõpetas teist päeva järjest life high'ga.

Hetkel kuum