28. juuli 1998 kell 22:00

EVP hind langeb

HF Kapitali analüütiku Mairi Tonsiveri sõnul sõltub EVP hind suuresti sellest, kas parasjagu on, millesse «kollaseid kaarte» investeerida.

«Praegusel hetkel pole ühtegi suurt objekti EVPde eest müügis, sellepärast hind langeb. Ka Hüvitusfondi obligatsioonid ei paku investeeringuna suurt huvi,» sõnas analüütik. «Ma ei välista, et kolme kuu pärast maksab üks EVP vaid 0,2 krooni,» lisas Tonsiver.

Kui oktoobri lõpuks maksaks EVP tõepoolest 20 senti, oleks viimase poole aasta hinnalangus üle 44 protsendi ning kolme kuu lõikes langeks hind ligi kolmandiku võrra.

Hansapanga analüütik Heiki Källu arvab samuti, et EVPde hinda kergitaks vaid võimalus osta midagi suurt. «Kui korraldataks mõni oksjon, kus saaks tasuda ka erastamisväärtpaberitega, tõuseks ka nende hind, lähitulevikus pole aga ühtegi säärast investeerimisvõimalust näha,» sõnas Källu. Ta nõustus väitega, et suur erastamisbuum on möödas ning inimestel pole enam EVPsid vaja, mis võib olla üks hinnalanguse põhjus.

Ühispanga kapitaliturgude direktor Aivo Kangus prognoosis 10% EVPde lisahinnalangust eelmisel nädalal. «Ma poleks uskunud, et hind langeb nii kiiresti, minu hinnangu järgi oleks langus leidnud aset paari nädala jooksul, mitte nädala kahe esimese päevaga,» lausus Kangus. Tema sõnul pole tegureid, mis takistaks ühe EVP hinnal langeda 20 sendini. «Kui ikka nõudlust ei teki, võib suurem langus toimuda,» arvas Kangus.

Hetkel kuum