Rollingute kontserdi kahjum ulatub miljoneisse

12. august 1998, 00:00

Kontserte korraldava firma BDG ühe omaniku Priit Rebase sõnul võib kahjum olla umbes viis miljonit krooni. «Täpseid arve ma muidugi ei tea, see on ainult oletus,» lisas ta.

Laupäeval Tallinna lauluväljakul esinenud maailma ühe kuulsama ja kauem tegutsenud ansambli Rolling Stones täpseid piletimüügi numbreid korraldajad ei avalda. 40 000 pileti müügiga oleks IS Music Group nullkasumisse jäänud.

Kontserdiga seotud allikate sõnul müüdi pileteid 30 000 ringis.

«Edaspidi tuleb lihtsalt rohkem kaalutleda, keda Eestisse tuua. Nii suurte kontsertide korraldamine võtab aasta aega ja pean juba lähiajal järgmise suve suhtes otsuseid langetama,» ütles Laubre. «Nimed on olemas, kuid loomulikult ma neid veel ei avalikusta.»

Rebane nentis, et ühe firma jaoks on miljonitesse ulatuv kahjum muidugi tõsine asi ja midagi rõõmustada IS Music Groupil pole. «Samas on Rolling Stones'i laadse bändi maaletoomine üldse väga suur risk, mina poleks seda teinud,» märkis Rebane. «Eesti on siiski väikese elanikkonnaga riik ja elatustase pole võrreldav Lääne-Euroopa omaga.»

Laubre ütlusel on vähene publikuhuvi tingitud üldisest majanduslangusest. «Meelelahutus on ju selline asi, mida tarbitakse pärast igapäevase leiva ostmist ja praegu on väga vähe neid valdkondi, kus hästi läheb,» lausus ta. «Minu andmetel on näiteks enamik suvetuure kahjumis. Mulluse eduka suve järel tahtsid paljud ka tänavu midagi korraldada, aga tegid seda korralikult kalkuleerimata.»

Eestis puudub veel maailmakultuuri tarbimise harjumus, tõeliselt heade asjade nägemiseks on olnud kesised võimalused, lausus Laubre. «Kindlasti on praegu palju inimesi, kes kahetsevad, et Rolling Stones'i kontserdile tulemise asemel kusagil suvilas ?a?lõkki küpsetasid,» lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing