25. august 1998 kell 22:00

Luksuskaupade maks jälle päevakorral

Valitsuse eileõhtusel kabinetiistungil tutvustas rahandusminister Mart Opmann valitsusliikmetele tulevase riigieelarve üldpõhimõtteid ning muuhulgas mainis ka luksuskaupade maksustamise võimalust.

Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaarik kinnitas, et et valitsuse liikmete üldist seisukohta arvestades ei ole eriti tõenäoline, et valitsus luksuskaupade maksustamist toetab. Ka Opmann seda maksu ei toetanud, lisas Vaarik.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnast teatati, et ministeerium on teiste riikide näidete põhjal kogunud materjale luksuskaupade maksustamise kohta.

Valitsus peaks lähiajal nende andmete baasil otsustama, kas maks kehtestada või mitte.

Veel suve alguses, kui otsustati luksuskaupade maksustamine seaduseks kirjutada, olid rahandusminis-teeriumi ametnikud probleemi ees, kuidas luksuskaupu määratleda.

Kaubandus ja tööstuskoja jurist Reet Teder ütles, et veel augusti alguses uuris ta rahandusministeeriumist luksuskaupade maksustamise kohta. Siis oli see protsess soiku jäänud, sest mitte keegi ministeeriumis polnud suuteline paika panema, mis on luksuskaup, lisas Teder.

Minu jaoks on igal juhul täielik üllatus, et seda jälle arutatakse, lausus Teder eile. «Minu mäletamist mööda on Indoneesia maailmas ainuke riik, kes on suutnud luksuskaubad ära määratleda, aga kas see siis on riik, kellest Eest ilmtingimata eeskuju peab võtma,» rääkis Teder.

Teder avaldas siiski arvamust, et seda maksu ei kehtestata.

Hetkel kuum