3. september 1998 kell 22:00

Baltika ostab end Virulase suuromanikuks

Baltikal võimaldab Virulase aktsiate ost täita firma kiire kasvu eesmärki, kinnitas Baltika juhatuse esimees Meelis Milder. «Meie turud ei kattu, aga ühinemine võimaldab liita müügipoliitika ja rahajuhtimise,» selgitas ta. Virulase müüki on võimalik lähemas perspektiivis aastaga tõsta viiendiku võrra, mis on Baltika müügikasvu eesmärk, märkis Milder.

ASi Virulane eelmise aasta käive oli 54 miljonit krooni ja puhaskasum 3,4 miljonit krooni.

«Aktsiate müük on seotud ka pankadelt laenu saamisega, sest uutele turgudele minek on väikesel firmal väga kallis lõbu, teisalt oli tänaseks ettevõttest lahkunud aktsionäride müügisurve,» põhjendas Baltika näol strateegilise investori kaasamist Virulase juhataja Liina Kalda. Virulane plaanib laiendada müüki lisaks Baltimaadele ja Soomele-Rootsile ka Norrasse ja Austriasse, mis tingib firmale lisaraha vajaduse, sõnas ta.

Kalda Baltika hinnapakkumust kommenteerima ei soostunud, väites vaid, et see on soodne talle nii aktsionäri kui ettevõtte juhina.

Kuigi ametlik ostupakkumus lõpeb 30. septembril, on Baltika juba pakkumuse esitamisest 10 Virulase aktsia omanik. Kuna Virulase põhikiri sätestab aktsionäride eelisostuõiguse, pakkus Baltika välja skeemi, mis välistab spekulatiivsed ostjad, kes ostnuks aktsiaid, et need hiljem Baltikale edasi müüa, kommenteeris Meelis Milder.

Virulane kuulus enne erastamist kergetööstuskontserni Estar koosseisu õmblustootmiskoondise Baltika ühe lülina. Virulase erastas töökollektiiv AS Virulane 1994. a jaanuaris. Sel kevadel laiendas Virulane eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvel fondiemissiooniga aktsiakapitali kolmekordseks, 8,6 mln kroonini. Ettevõttel on üle 200 aktsionäri, juhtkonnale kuulub umbes viiendik Virulase aktsiatest.

Eesti suurim mantlitootja Virulane õmbleb meeste ja naiste pealisriideid peale Rakvere ka Ahtmes ja Kundas. Kolmes tootmisüksuses töötab üle 500 inimese. Toodangust kaks kolmandikku ekspordib firma Baltimaadesse ja Skandinaaviasse.

Hetkel kuum