5. jaanuar 1999 kell 22:00

Aasta 2000 viga tekitab pisiprobleeme

Kuna probleemid aasta 2000 saabumisega on aktuaalsed, siis tuleb mul aeg-ajalt vastata lihtsana tunduvatele küsimustele. Näiteks, kui küsija firmas on kasutusel vaid Windows 98, Office 97 ja Hansa Classic raamatupidamiseks, siis kas neist läheb oht suure kaarega mööda või on ikkagi jamasti. Kõigepealt vaatasin ma Helmese kodulehele, kus lubatakse teha A2A ehk aasta 2000 audit 499 krooni eest seadme kohta. Selle hinna eest hangitakse muuhulgas seadmetele tarkvarauuendus ja programmidele vajalikud uuendused. Esimese mõttena tuleb pähe, et no on see siis seda raha väärt. Võib ju siinsamas need paar uuendust kirja panna ja lugejatel edu missugune.

Eluga tutvumine võtab tubli tüki päevast ja annab tulemuseks, et olukord on ikka nagu pudru ja kapsad. Näiteks Microsofti kodulehel saad sa iga sind huvitava programmi kohta uurida tema töökindlust, kusjuures valdaval osal juhtudest on vastuseks «sobiv teatavate mööndustega» ja isegi üksikutel erandjuhtudel, kui sobivus on justnagu täielik, on programmi nime taga tärnike, mis tähendab, et midagi tuleb ikkagi teha selleks, et nii oleks.

NSTLi testi järgi on ca 20% minu kontoriarvutitest sellised, millel aasta 1999 järel tuleb 1900, kuid õnneks annab viga parandada järgmise aasta alguses korra kella õigeks pannes. Win95-l ja tema eelkäijatel esineb erineval hulgal pisiprobleeme. WinNT 4.0 kohta leiab veebist Service Pack 4 aasta 2000 uuendustega, Win98 kohta leiab samuti aasta 2000 uuenduse. Office 97t uuendab SR2-uuendaja, mis peaks enamiku probleemidest kõrvaldama, välja arvatud need, mille olete ise oma tabelitesse-andmebaasidesse poetanud. Ja lõpetuseks Hansa raamatupidamistarkvara, mille pärast ma oma majas kõige enam muretsesin, on alates versioonist 3.2 2000. aasta vea kindel. Probleemid tunduvad küll alguses pisikesed, aga ühe hetkega kaela langedes on peavalu garanteeritud. Kui kellelegi on soovi oma nõuandeid jagada, siis võib ju näiteks alustada minule e-posti saatmisest.

Autor: Peeter Marvet

Hetkel kuum