31. jaanuar 1999 kell 22:00

Tartu maantee alguses jääb büroopindade rendihind samaks

Ühispanga ja AB Grupi hoonete kasutuselevõtuga muutub parkimine selles piirkonnas veelgi problemaatilisemaks, mis kindlasti mõjutab paljude potentsiaalsete rentnike otsuseid.

Rentnike leidmise aeg kindlasti pikeneb. Usun siiski, et Tartu maantee alguse piirkonna pindade rendileandmine ei ole väga problemaatiline, sest tegemist on kaasaegsete büroopindadega.

Järjest rohkem tekib probleeme neil omanikel, kelle rendipinnad on kesise kvaliteediga.

Arvan, et aasta pärast on Tartu maantee alguses uute majade rendipindade hinnatase sama mis praegu, s.o 200--240 kr/m².

Kuna Ühispanga uues hoones pakutakse praegu rentimiseks vaid paari-kolme korrust, siis ei tohiks see oluliselt büroopindade renditurgu mõjutada. Pigem võib olla nii, et teised büroohooned mõjutavad languse suunas Ühispanga uue maja rendihindu. Praegu küsitakse uute rendipindade eest 250 kr/m² ning lähiajal ei ole olulist muutust oodata.

Piirkonna ülejäänud renoveeritud pindade rentimine maksab 150 kr/m² ning ka see peaks jääma enam-vähem samaks. Raskem on senist hinnataset säilitada elumajades asuvate rendipindade osas. Kliendid muutuvad järjest nõudlikumaks ning elumajades võib rent langeda kuni 100 kroonini/m².

Suuri kõikumisi Tartu maantee alguse büroopindade rendis ei tule. Ühispanga uues hoones püütakse praegu leida rentnikke hinnatasemel 300 kr/m². Arvatavasti on see liiga kõrge hind ning hinda tuleks alandada tasemeni 200--250 kr/m².

Tartu maantee alguses planeeritakse suuri tee-ehitustöid ning kui need lähevad käima, segavad ehitustööd mõningal määral piirkonna elutegevust mitu aastat, mõjutades ka rendihindu.

Aasta pärast peaks piirkonna büroopindade rendihinnad olema vahemikus 200--250 kr/m². Väga palju sõltub piirkonna arengus sellest, kuidas majaomanikud, pangad, oma strateegiat edasi kujundavad.

Hetkel kuum