Silva Männik • 10. veebruar 1999 kell 22:00

Kallis parkimine kaotab huvi vanalinna vastu

Tasulise sissesõidu tühistamise järel karmistunud liiklus- ja parkimiseeskirja täitmise kontroll on oluliselt vähendanud vanalinna kaupluste ja baaride müüki.

Suur-Karja tänaval asuva Nimega ja Nimeta baari omanik John McGregor rääkis, et vanalinna sissesõidukeelu tühistamine ei ole baaride käibele hästi mõjunud. «Hoopis vastupidi, selle aja jookusul on meie käive ligi 25% vähenenud,» ütles ta. «Kliendid, kes enne vanalinna sissesõidu loa ostsid ning auto Karja tänava platsile või lähitänavatele jättes meie juurde lõunatama tulid, on enamikus ära jäänud. Lõunasöögid moodustavad aga ligi poole meie äri mahust.»

Ka baaridele kauba toomisega on McGregori sõnul olukord raskemaks muutunud, sest vabaks liiklemiseks lubatud hommikutunnid kella 6--9 ei ole selleks alati sobivad. «Ülejäänud aegadel ei tohi nüüd siin enam üldse sõita, rääkimata parkimisest,» lisas ta. «Minu meelest peaks vähemalt laupäeviti ja pühapäeviti, kui inimesed linna peal käivad, liiklus siinsetel tänavatel vaba olema.»

Tallinna tarnspordiameti juhataja asetäitja Andres Harjo tunnistas, et ka tema kõrvu on jõudnud kaupmeeste ja baariomanike käibelangusest tekkinud nurinad, mis süüdistavad muutunud liiklus- ja parkimiskorda. Tema sõnul on pärast vanalinna sissesõidumaksu kaotamist politseivalve ja parkimiskontroll palju tugevamaks muutunud, mistõttu liikluseeskirja rikkujad on vähem.

«Kui inimene sõidab autoga Karja tänavale ja pargib sinna, on ta rikkunud korraga nii liiklus- kui parkimiseeskirja,» selgitas Harjo. See käib ka nende kohta, kelle autosid võib nädalavahetuse õhtuti näiteks Karja keldri ja Nimeta baari ees seismas näha. Reegleid rikuvad ka taksojuhid, kes öösel tellimuse peale jalakäijate alal baari ukse ette sõidavad.

Hetkel kuum