11. veebruar 1999 kell 22:00

Riigikogu eelarve- ja maksukomisjoni esimees Valve Kirsipuu kinnitas, et tema andmetel kavatseb Eesti Pank aasta lõpuks kehtestada Eestis tegutsevate kommertspankade aktsiakapitali miinimumiks 75 miljonit krooni. Kirsipuu, kes on ka valitsusele kuuluva Põhja-Eesti panga järelevalvenõukogu esimees, peab seda esmatähtsaks riskide vähendamise seisukohast: «Ma ei usu et see võiks viia mõne panga moratooriumini, sest siin on pankade oma vaba valik, kas ta leiab kuskilt investeerija, ühineb teise pangaga või likvideerub.»

Põllumajandusministeeriumis arutati eile sõjaeelse ühistegeliku panganduse taastamise võimalikkust, vastav fond tahetakse asutada 18. veebruaril, rääkis Ühistegelise Liidu juhatuse esimees Kalju Krimm. Ühistegeliku panga eesmärk on luua alternatiiv kommertspankadele, et talumees saaks suhteliselt väikese sissemaksuga osaleda laenusüsteemis.

Eesti Krediidipanga juhatuse esimees Rein Otsason: «Revalveerimine taastaks Eesti krooni reaalse kursi, vähendaks inflatsioonitempot ja suurendaks usaldust Eesti krooni suhtes.»

Riigikogu liige ja majandusteadlane Heido Vitsur ütles esinedes Eesti sotsiaaldemokraatliku partei seminaril «Sotsiaalpoliitika ja rahapoliitika», et Eesti kroon oli sisseviimise hetkel ja on ka praegu allahinnatud. Kuigi krooni kurss ei kajasta Eesti majanduse tegelikku taset, ei suudaks Vitsuri arvates majandus välja kannatada krooni kursi tõstmist.

Hetkel kuum