Toomas Truuverk • 19. aprill 1999 kell 22:00

Vaikne kauplemine langetas hindasid

Uus nädal algas Tallinna börsil traditsiooniliselt vaikselt. Aktsiate hinnad vajusid tagasihoidlikus kauplemises ja ÄP indeks lõpetas börsipäeva 0,76 protsendiga miinuspoolel, 341,22 punktil.

Ilma kindla trendita turu kallutasid kokkuvõttes miinusesse kaks raskekaallast, Telekomi ja Hansapanga aktsia. Esimene tegi päevaga 0,47protsendise ja teine 1,75protsendise kukkumise.

Tund enne börsi sulgemist teatas Telekom, et nüüdseks 100%se tütarettevõtte Eesti Mobiiltelefon esimese kvartali käive oli 331,4 mln kr. 22protsendine käibekasv peaks investoritele igati meelepärane näitaja olema. Aktsia hind sellest olulist toetust siiski ei saanud. Hetkeks kerkinud hind langes nii Tallinnas kui ka välisbörsidel õige pea taas endisele tasemele. Välisbörsidel liikus aktsia hind eile õhtul 105--105,5 kr tasemel. Vaid Berliinis püsib aktsia endiselt ca 2 kr kõrgemal.

Üks päeva edukamatest oli eile 4,13protsendise tõusuga Norma aktsia. Norma puhul räägitakse turul endiselt möödunud nädalal avaldatud kasuminumbrite mõjust. Tehingud olid siiski ca 80% ulatuses standardkogustes, mis näitab, et turu liigutajateks olid eile suuremad investorid. Suurinvestoritel on aga alati rohkem infot kui väikestel.

Esimese kvartali majandustulemused avaldas eile Eesti juhtiv õmblusfirma Baltika. Vaatamata Venemaa ja Ukraina turu osakaalu vähenemisele 2,6%ni ettevõtte müügist suutis Baltika müügikäivet 14% kasvatada. Murettekitav on aga Baltika tööjõukulude 50%ne kasv -- 16,9 miljonilt 25,2 miljonile kroonile. See on ka põhjus, miks Baltika kasum on 22% vähenenud. Baltika aktsia hind kerkis eile 7800kroonise päevakäibe juures 4,7%.

Järgmisteks päevadeks ennustavad analüütikud vaikse kauplemisperioodi jätku, mille käigus aktsiate hinnad pigem vaikselt ülespoole tiksuvad kui langevad. Ühtegi tähtsamat uudist sel nädalal praegu teadaolevalt oodata ei ole ja hinnaliikumist määravad tehnilised tegurid.

Hetkel kuum