Silva Männik • 28 aprill 1999

Maakri Ehitus sai ajapikendust

Tallinnas Stockmanni kaubamaja taga hoonestusõigust omava Maakri Ehituse ASi tellitud büroohoone peatöövõtja SRV Drasser nõustus pankrotihagi arutamise edasi lükkama advokaatide ettepanekul. SRV Drasser juhatuse liige Alvar Ild kinnitas samas, et ehitusfirma pankrotihagi tagasi ei võtnud.

Maakri Ehitus ja SRV Drasser jõudsid teisipäeva hilisõhtul kokkuleppeni lahendada erimeelsused ja leida võimalused AB Kindlustuse peahooneks mõeldud ehitise rahastamise jätkamiseks. «Oleme alati deklareerinud, et sobivatel tingimustel oleme nõus ehitust jätkama,» ütles Ild. SRV Drasseri nõue tehtud tööde eest on 16,3 miljonit krooni.

Maakri Ehitusel pole võimalik ehitustööde eest maksta, sest firmal puudub raha Ühispangaga sõlmitud laenulepingus ette nähtud 30 protsendi suuruse omafinantseerimise katteks.

AB Kindlustuse Grupilt 40 aastaks Tallinna kesklinnas hoonestusõiguse saanud Maakri Ehitus võttis büroohoone ehitamiseks Ühispangast 128 mln krooni laenu, mis on tagatud Maakri tänava kinnistu hoonestusõigusega 111 mln kroonises summas.

Ühispank on laenust praeguseks väljastanud 106 mln krooni. Maakri Ehitus on pangale tagasi maksnud 17 mln krooni. Ühispanga laenudivisjoni juht Guido Gritsenko kinnitas, et pank pole endiselt nõus ehitust rahastama, kui Maakri Ehitusel puudub vajalik summa omafinantseeringu tegemiseks.

Peale hoonestusõiguse on laen tagatud ka kindlustusseltside ASA ja AB Kindlustus garantiiga. Kindlustusseltsid on märkinud ka 18 miljoni krooni eest Maakri Ehituse võlakirju, mis tuleb hoone omanikfirma pankroti korral bilansist maha kanda.

Maakri tänava hoone tuleviku suhtes on kaks alternatiivset tegevusplaani, mille vahel tehakse lõplik valik kuu aja jooksul. Üks variant näeb ette hoone ehitamist büroohooneks, mille rentnikuks saamisest on huvitatud AS Eesti Meedia ehk Postimehe grupp. Teine plaan on operaatorlepingu sõlmimine USA hotellifirmaga Marriott International, kes finantseeriks hoone ehitust neljatärnihotelliks.

Maakri Ehituse pankroti korral tekkivate raskuste vältimiseks peavad ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse juhid läbirääkimisi mitme välisosalusega kindlustusseltsiga.

Hetkel kuum