8. juuli 1999 kell 22:00

Riigikontroll tegi majandusministeeriumile ettepaneku kommertskeskuse Inreko direktor Enn Rohula vastutusele võtta. Rohula on eiranud raamatupidamist reguleerivaid seadusi. Samuti palutakse majandusministeeriumil võtta seisukoht ministeeriumi nõuniku Ülo Sarve suhtes, kes andis loa Inreko põhivahendite müügiks Inreko Laeva ASile.

Eestlaste ja eriti tallinlaste hulgas on üsna õigustatult levimas arvamus, et Eesti on Balti riikide majanduse reformimise lipulaev ning viimaste aastatega euroopaliku näo saanud Tallinn on selle laeva kaptenisild. Paraku näitab USA presidendi Bill Clintoni hiljutine lühivisiit Riiga, et Eesti edu kipub käest minema. Maailma suured vaatavad Eestit, Lätit ja Leedut tervikuna -- Baltimaadena. Balti turu keskuseks hakkab aga kujunema piirkonna suurim ja geograafilises keskpaigas asuv Riia.

1. juulist kehtima hakkava alkoholiaktsiisi seaduse parandusega muutub importõlle aktsiis 7--8 korda kõrgemaks, kui on kodumaisel õllel. Eesti Toiduainete Hulgimüüjate Liit kavatseb protestiks pöörduda rahandusministeeriumi poole.

Soome leiva- ja pagaritööstuskontsern Cultor ostis Tallinna Pangalt ära hiljuti privatiseeritud Leiburi aktsiad. Pangale kuulus 20% Eesti suurima leivatootja aktsiaid. Nüüd kuulub Cultorile 75% Leiburist. 25% aktsiaid on Rootsi AB Cerelia valduses.

Hetkel kuum