15. juuli 1999 kell 22:00

Muhu saarel kasvab pärl

- E--P kl 10--24

40 kohta

Pädaste mõis, Muhu

info (245) 4 88 00

Ainulaadse iluga õnnistatud Pädaste mõisakompleks ja sinna juurde kuuluv Meremaja trahter asuvad ainult kuue kilomeetri kaugusel Kuivastu sadamast.

Maa- ning mereteemaline söögikoht asub maalilise lahe ääres ja ilusate ilmadega on võimalik maitseelamust nautida väljas.

Trahteri menüü teeb silmad ette paljudele pealinna söögikohtadele. Iga päev pakutakse kuni kuut eelrooga hinnavahemikus 25--55 krooni. Kõige omapärasem on neist Värske salat, mille tegemisel kasutatakse kirsi palsamiäädikat ning mõisaaias kasvatatud värskeid ürte.

Põhiroogasid on viis hinnavahemikus 39--130 krooni ning valida saab liha, kala ja pastatoitude vahel. Külastajate seas on kõige populaarsem 130kroonine firmaroog Paruni praad, mis koosneb põrsakarbonaadist punase veini ja paprika kastmes ning ürdiriisist.

Magustoidud Keelatud Pirn ning Kuum Talv maksavad 30 ja 40 krooni. Kohvivalik on trahteris suur ning tass maksab 10 kuni 20 krooni.

Eraldi võiks tähelepanu pöörata veinikaardile, mis on aukartustäratav. Valge ja punase majaveini pudeli saab 120 krooni eest, kuid veinikeldris on ka 1988. aastast pärinev punane vein hinnaga 2400 krooni pudel.

Trahter sobib ka lõunatamiseks väljas.

Meremaja trahteri interjööris on põhirõhk lihtsusel ja rahvuslikel elementidel.

Hetkel kuum