Kristina Traks • 13. september 1999 kell 22:00

ETFC Grupp laguneb laiali

Varem kolmandikku Eesti toiduainetööstusest omanud ETFC Grupp oli sunnitud Winum-E-st loobuma võlgade katteks Rakvere Piiritustehasele. Winum-E oli piirituse eest võlgu umbes 3 miljonit krooni ja ligikaudu nii suur oli ka ettevõtte hind. Sisuliselt sai Onistar Winum-E ostuga endale ettevõtte kaubamärgid, näiteks Vodka Vera ja Pipra Vera. Tootmist Winum-E-l ei ole, firma on seda varem teenusena ostnud Onistarilt.

Selle aasta lõpuni on Ühispangal aega Tallinna Piimatööstusele kas välisinvestori või uue omaniku leidmiseks. ETFC omanikel Tiit, Toomas ja Tarmo Kõuhknal ning Oliver Kruudal endal raha ettevõttesse investeerimiseks pole.

Ka kommivabrik Kalev vajab selle endise nõukogu esimehe Ants Laose sõnul investeeringuid veel sel aastal. Ants Laos lahkus mõni aeg tagasi Kalevi nõukogu eesotsast, sest ei saavutanud omanikega ühist keelt investeerimispoliitika suhtes. Samal põhjusel lahkus ettevõtte tegevjuhi kohalt paar nädalat tagasi ka Tõnis Allik.

Laos ei välista, et Epeksile kuuluv osalus Kalevis läheb võlgade katteks pankadele. Lähinädalatel valitakse Kalevi uus nõukogu. «Võimalik, et seal hakkavad istuma pankurid,» ütles Laos. Kalev kaalub loobumist ka oma Venemaa tütarettevõtetest, sest need toodavad kahjumit ja vajavad lisainvesteeringuid.

Hetkel kuum