22. september 1999 kell 22:00

Reitinguagentuur Standard & Poor's kinnitas kõik Eesti krediidireitingud senistel tasemetel, teatas eesti Pank.

Agentuur hindas Eesti pikaajaliseks välisvaluutakohustuste reitinguks BBB+, lühiajaliseks väliskohustuste reitinguks A-2 ning reitinguväljavaate stabiilseks.

Eesti kroonikohustuste pikaajalise reitinguna kinnitas agentuur A-, lühiajalise reitinguna A-2 ning stabiilse reitinguväljavaate.

Sama reitingu sai Eesti esmakordselt 1997. aastal, uuesti kinnitas agentuur reitingu 1998. aastal. BNS

Tallinna börsi juhatuse esimees Gert Tiivas viibib kahenädalasel visiidil Ameerika Ühendriikides, et tutvustada sealsetele investoritele Tallinna börsi ja Eesti kapitaliturgu.

Tallinna börsi teatel kohtub Tiivas USA fondide ja investeerimispankade esindajatega.

Teiste seas kohtub ta Credit Lyonnais'i, Flemings'i, Stanton Capitali, Tradition North America, State Street Global Advisors'i, Batterymarch Financial Managementi ning Auerbach & Graysoni esindajatega. BNS

Läti väärtpaberimaaklerid usuvad, et Unibanka omanikeringis on käimas ümbergrupeerumine, panga aktsiate käive Riia börsil oli kolmapäeval väga suur.

Hansabanka maakler Girts Ozols ütles, et turu aktiviseerumisest ei ole põhjust rääkida, sest enamik panga aktsiaid vahetas omanikku otsetehingutes ning jätkukauplemise käive oli vaid 21 000 latti.

Tallinna Pank Securitiese väärtpaberimaakler Margers Pocs ütles, et Unibanka aktsionärid on ümber grupeerumas. «Unibankal on kas tekkinud uus aktsionär või on tegemist seniste aktsionäride ümbergrupeerumisega,» ütles ta. BNS

Läti Unibanka võtab 45 miljoni euro suuruse sündikaatlaenu, et laiendada erasektori laenuportfelli, teatas Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD).

EBRD osaleb projektis 15 miljoni euroga, ülejäänud laen jaguneb projektis osalevate pankade vahel. Laen makstakse välja kahes etapis. BNS

Hetkel kuum