Maaettevõtjad saavad Pharelt investeerimiseks miljoneid kroone abi

Phare SPP programmi koolitusjuht Kristel Jalakas ütles, et kuna see on esimene investeeringutoetuste jagamine, kulus bürokraatia ületamisele loodetust palju rohkem aega. «Investeeringutoetuste jaotamine oli seni ebaseaduslik,» tõdes Jalakas.

Phare direktiivide kohaselt eeldab iga rahajagamine, et pakkumuse kuulutab välja ja tulemuse kinnitab Euroopa Komisjon. Investeeringutoetuse saajate suure ringi tõttu pole seda võimalik teha, lausus Jalakas.

«Eesti riik oli oma kohustused ammu täitnud ja ka raha on olemas, kuid me ei saanud neid kasutada,» sõnas Jalakas. Phare SPP pilootprogramm on ühisprojekt, mis sai Euroopa Liidult 12,2 miljonit krooni ja Eesti riigilt 3 miljonit krooni.

ELi ja Eesti riigi abirahast toetatakse Eesti alternatiivpõllumajanduse edendamist 5,7 mln krooniga ja maaettevõtluse mitmekesistamist 6,6 mln krooniga. Projekti raames võib üks taotleja saada kuni 200 000 krooni toetust.

Võru maavalitsuse põllumajandustalituse juhataja Peep Hollas ütles, et sellisest programmist on palju abi. Tema sõnul saavad investeeringutoetust kitsi, hobuseid, marju, puuvilju, ravimtaimi ja muud kasvatavad talunikud ning põllumajandussaaduste töötlemise ja turismiga tegelevad ettevõtjad.

Autor: ÄP

Hetkel kuum