Erik Samel • 5. detsember 1999 kell 22:00

Maamaks tõuseb mitmes piirkonnas

Novembris teatasid nii Tallinna kui ka Tartu linnapea, et maamaks tõuseb. Tallinnas on linnavalitsus juba kinnitanud volikogu otsuse tõsta tuleval aastal maamaksu määra poole võrra, seniselt 0,8 protsendilt 1,2 protsendile. Tasemel 0,8% oli maamaks püsinud juba mitu aastat, linnapea Jüri Mõisa sõnul on võrreldes ülejäänud Eestiga maamaksumäär Tallinnas seni olnud kõige madalam. Linnapea hinnangul on õiglane saada eelarvese lisavahendeid maaomanikelt, kes kuuluvad jõukamasse klassi, et jagada neile, kes jõukad ei ole. Tallinna eelarvesse laekub kõrgema maamaksu tulemusel ligi 110 miljonit krooni senise 70 miljoni asemel.

Ka Tartu linnavalitsus tahab uuest aastast maamaksu tõsta, Tartus on uueks määraks 1,25 protsenti maksustatava maa hinnast. Tartu linnapea Andrus Ansipi sõnul on maksumäära tõstmise peamiseks põhjuseks rahandusministeeriumi esitatud maamaksu 1,25protsendine kontrollmäär, mida ministeerium arvestab sisse linna tulumäära. Mullu jäi Tartu madalama maksumäära tõttu ilma ligikaudu kahest miljonist kroonist, selgitas Ansip.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit korraldas 25. novembril lahtiste uste päeva, kus liidu juhatuse esimees Margus Reinsalu tutvustas liiduga seni ühinemata firmadele uut strateegiat. Osales 28 firmat, kellest vähemalt pooled on EKFL-i tegevdirektori Tõnis Rüütli sõnul avaldanud soovi liiduga ühineda. Praegu kuulub Eesti Kinnisvarafirmade Liitu 14 firmat. Et EKFL-iga ühineks ka väikesed kinnisvarafirmad, diferentseeris liit hiljuti liikmemaksusüsteemi.

- Liviko teatas, et loobub eelläbirääkimistega pakkumisel kolmest kinnistust Tallinnas. Kinnistute koguväärtuseks hindab Liviko 54 miljonit krooni.

- Salvo endiste tootmishoonete ostmiseks tegi kõrgeima pakkumise OÜ Kristiine Hotellid. Katusepapi tänaval asuvate hoonete eest pakkus Kristiine Hotellid 12,2 miljonit krooni.

- Rahvusvahelist reisirongiühendust korraldav AS EVR Ekspress teatas, et on maha müünud Tallinna Balti jaama hooned ASile Jaama Kinnisvara ja ASile Talrand.

- Tallinna linnavalitsus kinnitas volikogu otsuse tõsta maamaksu määra 0,8 protsendilt 1,2 protsendile maksustatava maa hinnast.

- Tartu linnavalitsus teatas kavast tõsta maamaks alates järgmisest aastast 1,25 protsendile maksustatava maa hinnast.

- AS EMV teatas, et ehitab Schetelig EV-le Tallinnasse Õismäele büroo- ja laohoone, mille maksumus on käibemaksuta

- Tallinn otsustas müüa kolmandiku kahjumlikult töötavast OÜst Raeapteek

- Peeti Eesti Kinnisvarafirmade Liidu lahtiste uste päeva, millest võttis osa 28 firmat, mis ei kuulu EKFL-i.

- Ober Haus avas Pärnus Rüütli tänaval Kungla kaubanduskeskuse, milles on üle 1300 m² äripinda ja kohvik.

- Pro Kapitali juhatus otsustas osta 90% kinnisvarafirmast AS Vinkrist ja pooled endise Arco Kinnisvaraarenduse aktsiatest.

Hetkel kuum