Viktoria Korpan • 18. jaanuar 2000 kell 15:22

Tarkvaramüüjate üliedukas kampaania on möödas

Kuigi septembrist jaanuarini kestnud Microsofti legaliseerimiskampaania analüüs on veel pooleli, on spetsialistide hinnangul Eesti saavutanud käigus parima tulemuse Baltimaades.

Eestiga võrreldes Lätis umbes 30 protsenti ja Leedus 60 protsenti vähem Microsofti tarkvara. 'On palju erinevaid tegureid, mis andsid põhjust erinevusteks kolmes Balti riigis,' sõnas Microsofti Balti kontori juht Bo Kruse eile. 'Eestis tundsime valitsuse ja üldse avaliku sektori tugevat toetust legaliseerimiskampaaniale, samuti olid mitmed äriringkondade esindajad oma käitumisega eeskujuks teistele.'

Piraattarkvaraga võitleva organisatsiooni Business Software Alliance (BSA) ja tarkvaramüüjate hinnangul kasutasid Eestis illegaalset tarkvara möödunud aasta septembri seisuga 60?70 protsenti firmadest.

Microsoft on toetanud BSA ülemaailmset tarkvarapiraatluse vastast kampaaniat, alandades oma populaarsemate tarkvaratoodete täispakettide hindu kuni 60 protsenti.

Detsembri kohta ütlevad Microsofti toodete müüjad, et kõik, mida Microsoft suutis Eestisse tarnida, müüdi kiiresti maha ja jäi veel puudugi.

Tarkvara müüva OÜ GT Tarkvara tegevdirektor Anneli Heinsoo sõnas, et 1999. aastal oli müügikäive eelnevalt plaanitust 70 protsenti suurem. 1998. aasta detsembriga võrreldes kasvas mullu detsembris GT Tarkvara käive kaks korda.

Riik on aga juba alustanud tarkvara legaliseerimise kampaaniat, sõlmides sellest vastava lepingu Microsoftiga eelmise aasta lõpus. Riigiasutustes kasutatakse kuni 30 protsenti piraattarkvara.

Microsoft ja BSA esitavad täieliku ülevaate tarkvara legaliseerimise kampaania tulemustest Balti riikides veebruari alguses.

Hetkel kuum