Inno Tähismaa • 3. mai 2000 kell 10:44

Millal võib hakata ajalehte lugema ainult elektrooniliselt paberilt ja ametnikuga suhtlema ainult elektroonilisel teel? (vastab Linnar Viik)

Küsimus: Millal võib hakata ajalehte lugema ainult elektrooniliselt paberilt ja ametnikuga suhtlema ainult elektroonilisel teel?

Vastus:

Jagame teema siiski kaheks - ajaleht elektroonilisel paberil on prototüübina eksisteerinud umbes 10 aastat. Majanduslikult ei ole ta tasuvaks osutunud ning pigem võib oodata personaaltehnoloogia arengut, kus pihuarvutid ja plasmamonitorid rahuldavad dünaamilise info vajaduse.

Paberlehe asendamiseks võib surve tekkida läbi paberitööstusele asetatud keskkonnamaksude, mis hetkel on pigem teoreetilist laadi vestlus.

Riigiametnikuga suhtlemisel jääb alati alles nii näost-näkku teenus kui ka võimalus posti või telefoni teel oma asju ajada. Elektroonilise suhtluse arengu tipphetked Eestis peaksid jääma aastatesse 2002 - 2003, mil nii vabariigi valitsuse dokumendihaldusprogramm, digitaalallkirja rakenduse, ID kaardi programm ja loomulikult ka avaliku teabe seaduse järelmid asuvad koosmõjus tööle.

Hetkel kuum