Ülo Toomsalu • 19. mai 2000 kell 6:11

Tallinn vahetab ühissõidukikaartide trükkijat

Linn vahetab märtsist bussikaarte tootva Pärnu firma Trükk Tallinna trükikoja Vaba Maa vastu, et raputada kannult tabamatuid piletivõltsijaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kahe kuuga on kuukaartide välimust joonhaaval muudetud iga paari nädala tagant.

Tallinna liikluskorralduskeskus paiskab juunis taas müüki uue välimusega kuukaardid, mis hologrammide tõttu peaksid olema võltsimiskindlamad.

Liikluskorralduskeskuse juhataja Vello Koonik pidas kasulikuks hoida kaardi uus ilme salajas võimalikult kaua. 'Turvalisuse mõttes oleks see hea, aga ilmselt saadakse ikka enne teada, võltsijate töö on muutunud professionaalseks,' möönis piletilevitaja.

Vaba Maa turvatrükiste peaspetsialisti Mart Murdvee sõnul trükitakse uued kuukaardid tavalisele paberile, kuid lisatakse eri turvaelemente. Muutunud bussikaardil on ka hologrammiga fooliumiriba, nagu 100kroonisel rahatähel.

Turvalisema kuukaardi trükkimine maksab senise 40 sendi asemel kroon ja 60 senti. 'Kui kõige kallim kaart maksab kioskis üle 500 krooni, siis pole trükikulu just väga suur,' leidis liikluskorralduskeskuse juht.

Transpordiameti juhataja Mati Songisepa sõnul ei tähenda trükikoja vahetamine, et Pärnu Trükk oleks midagi valesti teinud. Piletilevitajad ei välistanud, et järgmine kuukaardipartii trükitakse jälgede segamiseks hoopis Soomes. Kuukaardi kallinemist pole ette näha.

Hetkel kuum