Ülo Toomsalu • 9. juuni 2000 kell 6:05

Narva ametiühingujuht kutsus barrikaadidele

Üle tuhande narvalase nõudis eilsel miitingul linna haigla 561 voodikoha säilitamist, nimetades Eestis kavandatavat haiglareformi piirilinna elanike surmamõistmiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Narva ametiühingukeskuse juht Vladimir Aleksejev ütles, et valitsuse liikmetega rääkimine on läinud mõttetuks ja protestiaktsioonid peavad muutuma senisest veenvamaks.

'Tuleb hakata haigla kaitseks barrikaade ehitama,' ütles Aleksejev. Presidendile, peaministrile ja riigikogu esimehele adresseeritud ning miitingul ette loetud pöördumises väidetakse, et 'haigla muutmine külaravilaks tekitab Narvas sotsiaalse plahvatuse'.

Üks miitingu korraldajaist, Narva veteranide liidu esimees Gennadi Kintler kinnitas, et haiglareform on järjekordne katse vabaneda mitteeestlastest. 'Kui senised reformid pole meid Eestist lahkuma sundinud, siis nüüd tahab valitsus, et me lihtsalt ära sureksime,' kõneles Kintler.

Osa miitingulistest oli valmis blokeerima sotsiaalminister Eiki Nestori tee Narva haiglast volikokku. Vaid politsei hoiatus, et haigla haldushoone ees seistes rikuvad nad seadust, vähendas kümmekonna keskealise daami kuraasi.

Nestor ei tulnud miitingule, küll aga esines haiglas Narva arstide liidu aastakoosolekul. Nestor kinnitas, et Narva haigla tulevik pole veel lõplikult otsustatud. 'Haigla jääb Narva igal juhul alles,' kinnitas Nestor. 'On tehtud ettepanek, et Ida-Virumaale ehitataks nüüdisaegne haigla, seega pakutaks teenust, mida siin varem pole võimaldatud.'

Hetkel kuum