Villu Järvesoo • 15. juuni 2000 kell 12:26

Kolme Tallinna kõrgkooli leping lükkub edasi

Tallinna Pedagoogikaülikooli, Eesti Kõrgema Kommertskooli (EBS) ja Õigusinstituudi rektorid ei kirjuta homme alla koostöölepingule, ütles EBSi rektor Olav Aarna.

Aarna lisas, et homseks ettevalmistatud lepingu allkirjastamine lükkub EBSist olenemata põhjustel edasi järgmisesse nädalasse. 'Täpsem lepingu sõlmimise kuupäev selgub tuleva nädala alguses', märkis Aarna.

EBSi tänase pressiteate põhjal on sõlmitava lepingu eesmärgiks kasutada paremini Tallinna potentsiaali kõrgharidus- ja teaduskeskusena ning laiendada üliõpilaste valikuid konkurentsivõimelise ülikoolihariduse omandamisel.

Lepingupooled peavad otstarbekaks lähedaste õppekavade osalist ühitamist. See annab võimaluse paremini kasutada õppejõudude potentsiaali, samas arendada ühiselt rahvusvahelisi õppeprogramme ning alustada koos teadus- ja arendusprojektidega.

EBSi rektori Olav Aarna sõnul soodustab koostööleping kolme ülikooli akadeemiliste standardite ühtlustamist, õppekvaliteedi tõusu ja üliõpilaste akadeemilist liikumist ülikoolide vahel, mis annab võimaluse ühe ülikooli tudengil osaleda kolme ülikooli õppetöös.

Lepingule pidid homme alla kirjutama pedagoogikaülikooli rektor Mait Arvisto, EBSi rektor Olav Aarna ja Õigusinstituudi rektor Talis Bachmann.

Hetkel kuum