Villu Järvesoo • 26. juuni 2000 kell 12:10

Eesti Meedia sai uued ruumid Stockmanni kõrvale

Eesti Meedia kontserni väljaanded - Eesti suurim päevaleht Postimees ja ajakirjad asuvad tänasest uues 12-korruselises büroohoones Stockmanni kaubamaja kõrval varem AB Kindlustuse Grupi esinduseks rajatud hoones.

Postimehe turundusdirektori Epp Piiri sõnul saab Postimees vastvalminud majaga, aga ka ajakirjade toimetused senisest paremad töötingimused. Uue ajakirjandusmaja tekkimine Tallinna südalinna loob head eeldused eri väljaannete vaheliseks infovahetuseks.

Siiani on Postimehe gruppi kuulunud väljaannete ajakirjanikud olnud mööda Tallinnatlaiali. 'Olukord oli kohati päris absurdne: me isegi ei tunne üksteist, rääkimata tõsisemast suhtlemisest,' ütles Postimehe peatoimetaja Urmas Klaas.

Eesti Meedia rendib hoones ruume kolmandast korrusest kaheksandani, kokku 3861 ruutmeetril. Postimehe toimetus ja reklaamiosakond asuvad neljandal korrusel, kus saab ajalehte tellida ning võetakse vastu kuulutusi ja reklaami.

Meediakontserni üksuste koondamine ühte hoonesse on olnud päevakorral alates1997. aasta lõpust.

Esialgu plaaniti ehitada oma hoone Kentmanni ja Sakala tänava nurgale, kuid see plaan jäi katki, sest krundil asub muinsuskaitse all olev puumaja. Hiljem kaalus kontsern võimalike variantidena endise EVEA panga ja Hoiupanga hooneid.

Maakri tänava büroohoone ehitus algas 1997. aasta oktoobris tänaseks pankrotistunud AB Kindlustuse Grupi tellimusel. Suurimad ehitajad olid Merko Ehitus, Hiieko ja Elektritsentrumi Sisetööd.

Hoones on üldpinda 10 095 ruutmeetrit ja kasulikku pinda 7532 ruutmeetrit.

Hetkel kuum