Jaga lugu:

Elukindlustus

Elukindlustusturu mahu kasv jäi selle aasta esimeses kvartalis alla kahjukindlustusturu kasvule. Aasta esimese kolme kuuga korjati elukindlustusturul kokku 51,9 mln kr, mis teeb mullusega võrreldes 5,7% enam. Hüvitisteks maksti 12,6 mln kr ehk 10,2% vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Kapitalikogumiskindlustusest saadi 76,7% ja pensionikindlustusest 11,4% preemiaid.

Suurima turuosaga jätkab Hansapanga Kindlustus, mis tänu oma vanadele Eesti Elukindlustuse lepingutele jätkab konkurentsitult esimesena ka hüvitiste väljamaksmise reas.

AB Elu ja Polaris Elu lepingute ülevõtmise arvel on oluliselt kasvanud Seesam Elukindlustuse turuosa, jõudes märtsi lõpuks 19,5%ni. Põhja läinud elukindlustusseltside klientide lepingute ülevõtmise tõttu sai tugevalt kannatada Seesami selle aasta I kvartali majandusaruanne (kahjum 26,2 mln kr), kuna turult korjati kokku lepingud, mis olid vaid osaliselt varadega tagatud. Kuid teisalt võime klientide poole pealt rõõmuga tõdeda, et klient on ikkagi kuningas ja tema võitmiseks ollakse kindlustusringkondades valmis nii mõndagi tegema.

Eelmise reitinguga võrreldes on tabelist kadunud Leks Elukindlustus, mis liideti ÜP elukindlustusega ja juurde on tulnud Sampo Elukindlustus, mis seekord reitingut siiski veel ei saanud, kuna on selleks liialt lühikest aega tegutsenud. Arvestades, et kes on Sampo Elu emaettevõte, on seltsi taust muidugi tugev.

HP Kindlustus B

Ühispanga-Elu B

BICO Elu B-

Seesam-Elu B-

Nordika-Elu C

Äripäeva kindlustusseltside reiting on koostatud kindlustusseltside esitatud majandusaruannete põhjal, kuid kajastab Äripäeva arvamust Eesti kindlustusseltside kohta praegusel hetkel ja antud aruannete alusel.

Ettevõtte ülevaade

asutamisaeg

omanikud

turuosa

brutopreemiate kasvu lühi- ja pikaajaline trend

teenuste hajutatus

teenuste turuosa

juhtimisstrateegia

juhtkond

brutoväljamaksutase

kahjusus teenuste lõikes

netopreemiate suhe omakapitali ja selle näitaja pikaajaline trend

edasikindlustuse tase

varade tootlikkus (ROA) ja tootlikkuse pikemaajaline trend

netotegevuskulud/netopreemiad

võlgade suhe kapitali

omakapital/varad

raamatupidamisväärtus

kasum investeeringutest/investeeringute maht

hinnang investeeringutele

Kindlustusreitingu analüüsi juures sätiti kõik analüüsitud kindlustusseltsid omavahel kõikide ülalpool mainitud tegurite lõikes järjestusse. Kindlustusseltside reiting kujunes saadud kohapunktide summeerimisel.

A+ Ülihea maksejõulisus. Kindlustusselts on alati võimeline tagama võlausaldajate nõuded. Riskide hindamine ja hajutatus väga heal tasemel. Ülihea finantsgarantii nii absoluutses kui ka suhtelises mõistes.

A, A- Väga hea maksejõulisus ja finantsgarantii. Hea võlausaldajate nõuete rahuldamine majandusolukorra muutuse või riskihindamise möödapanekute ja suurte väljamaksete korral.

B+, B, B- Hea finantsgarantii ja maksejõulisus. Majandusolukorra muutudes või riskihindamise mõningate vigade tõttu võib suurte kohustuste rahuldamine olla veidi raskendatud.

C+, C, C- Adekvaatne finantsgarantii ja maksejõulisus. Majandusolukorra muutudes, pikaajaliste lepingute või riskihindamise möödapanekute tõttu mõningal määral riskantne ja tundlik.

D+, D, D- Stabiilses majanduskeskkonnas rahuldav maksejõulisus ning ka väiksemate võlausaldajate nõuete rahuldamine normaalne. Majanduskeskkonna muutudes või suurte nõuete rahuldamise puhul võivad aga kergesti esile kerkida probleemid.

E Praktiliselt maksejõuetu ja madala finantsgarantiiga kindlustusselts. Majandusolukorra muutudes või riskide suureks paisudes ning kahjususe suurenedes on raha tagasisaamine küsitav või isegi peaaegu võimatu.

Vaata ka: tabel

NB! Tabel on esitatud PDF formaadis, faili avamiseks vajaliku programmi saate installeerida enda arvutisse siit Adobe Acrobat Reader

Jaga lugu:
Hetkel kuum