Toomas Truuverk • 27. juuli 2000 kell 22:00

USA majandus ei pruugi veel jahtuda

Dollar tugevnes eile teiste võtmevaluutade vastu pärast USA tööjõuindeksi ja kestvuskaupade tellimusnäitajate avaldamist.

Tööjõukalliduse indeks kerkis II kvartalil 1 võrra (oodati 1,1st tõusu). Kestvuskaupade tellimuste maht kasvas juunis aga lausa 10 oodatud 0,1se tõusu asemel. See on suurim kuine kasv alates 1991. aasta juulist, mil tellimused kestvuskaupadele kasvasid kuuga 13,9.

Kuna suur osa sellest üllatavast kasvust tuli transpordisektorist, märkisid analüütikud, et see protsent ei ole tegelikult nii hull, kui ta välja paistab.

Pärast USA Föderaalreservi juhi Alan Greenspani kahte järjestikust sõnavõttu euroopa valuutade suhtes kergelt nõrgenenud dollar kerkis eile õhtul 0,9379 EUR/USD ja 109,21 USD/JPY tasemetele.

Just suur tellimuste kasv kestvuskaupadele andis analüütikute sõnul taas märku, et USA majanduse mahajahtumine ei pruugi veel päris tõsi olla ja vähemalt lühiajalises perspektiivis on intresside tõstmine täiesti võimalik. Samas toob intressikartus alla aktsiate hinnad ja seab surve ka dollarile.

Täna on oodata USA II kvartali SKT näitaja avaldamist.

Hetkel kuum