USA aktsiaturud otsivad liikumissuunda

Nii Ühendriikide aktsiaturud kui ka sealsed analüütikud on ettearvamatud.

Kui seni on iga märki USA majanduse kergestki jahtumisest nähtud õnnistusena, siis olukorras, kus see märk ilmneb, asutakse teisele positsioonile, maalides ohtusid majanduse jahtumisel kokku kuivavatest ettevõtete tuludest.

Selline sihitu tõmblemine ongi hetkel USA aktsiaturgudele omaseks saanud. Ühest küljest kardetakse lühiajalises perspektiivis intresside tõstmist, kui majandus liigub energilisemalt kui Föderaalreserv seda näha tahaks, ja teisalt traditsioonilise käsitluse järgi on aktsia hind funktsioon ettevõtte tulevastest kasumitest, mis loomulikul positiivses sõltuvuses kogu riigi majandusarengust.

Igatahes reedene tööturunäitajate raport, mis andis märku majanduse jahenemisest, ei suutnud aktsiaturgudele suunda anda. Reede õhtul, paar tundi enne sulgumist liikusid kõik USA tähtsamad aktsiaindeksid 0protsendise muutuse piiril.

Üles-alla kiikumist jätkas reedel aga Helsingi börs, olles mõjutatud sealse raskekaallase Nokia aktsia liikumisest. Börsi üldindeks HEX lõpetas seekord päeva 4,7ga plussis, 13 239,49 punktil. Sulgemise eel toetas turgu USA tööturunäitajate avaldamine.

Suurima tagasilöögi sai Helsingis reedel üldise tõusumeeleolu taustal PKC Groupi aktsia, milles on suurosalus ka Eesti Harju Elektril ? oodatust viletsamad majandustulemused tõid aktsia 10 madalamale.

Stockholmi börs liikus naaberbörsi arenguid silmas pidades üllatavalt rahulikult, vaid 0,54 üles. Kohalikud analüütikud nägid USA turgude mõju, nentides, et kohapeal valitsevat suundumust pole.

Hetkel kuum