Madli Zobel • 23. august 2000 kell 15:31

Pärnu võib suurinvesteeringu läbi kukutada

Pärnu linnavolikogus peaks homme tulema kinnitusele kesklinnas asuva Port Arturi kaubakeskuse taga olevale krundile tuleva laienduse detailplaneering, kuid Äripäevale teadaolevalt soovivad konkurentidest ärimehed volikogus kuni 60 miljoni krooni maksva kaubakeskuse ehitusplaani läbi kukutada.

Läbikukutamise taga on Port Arturi nõukogu esimehe Kaido Kruusoja sõnul linnavolikogu liikmed Elmar Lepp ja Einar Kelder. Mõlemale kuuluvad konkureerivad kaubandusettevõtted, mille kliente uus kesklinnas asuv kaubakeskus ära hakkaks tõmbama. Elmar Lepp on Lepa Kaubamaja ja Einar Kelder Härma Kaubahoovi omanik.

'Kõikides komisjonides on detailplaneering kinnitatud ja loomulikult oli see väljas ka avalikul arutelul,' sõnas krunti omava ELL Kinnisvara turundusjuht Almar Otter. 'Seda üllatavam on, et detailplaneering nüüd läbi kukutatakse.'

Planeeringu läbikukutamiseks vajaliku argumendina toovad nad ebasobiva parkimiskorralduse. 'Härma Kaubahoovis on parkimine tõesti väga hästi korraldatud, kuid Lepa poe juures toimub parkimine samuti ühesuunalise tee ääres ja meie küll pole ütlema läinud, et nad tuleks selle pärast nüüd kinni panna,' tõdes Otter.

Tulevasele kaubakeskusele on olemas nii rentnikud kui ka finantseerijad. Positiivse poolena toovad omanikud välja teha Pärnu linna 750ndaks juubeliks korda suur osa Pärnu kesklinnast, kus praegu on kruus ja malts.

Hetkel kuum