Ülo Toomsalu • 27. september 2000 kell 6:12

Hansatees jääb tööta sada meremeest

Hansatees jääb selle aasta lõpus tööta sadakond seni Georg Otsal töötanud meremeest, kellel olid tähtajalised töölepingud kuni Georg Otsa rendilepingu lõppemiseni, kirjutab Postimees.

Hansatee arendusdirektori Ingrid Preeksi sõnul töötab laeval kahes vahetuses kokku umbes 180 inimest, kellest suurem osa on teenindav personal. Enamikuga neist olid sõlmitud kollektiivlepingud, kuid osa töötajaid saab lähiajal ka koondamisteate.

Preeksi kinnitusel on mitmel senisel Georg Otsa meeskonnaliikmel lootust saada tööd mõnel teisel Hansatee Tallinki kaubamärgi all sõitval laeval, sest neil on leping töötamiseks Hansatee laevadel, aga mitte ühel kindlal alusel.

Täpset koondatavate ja tööle jäävate inimeste arvu ei osanud Preeks veel öelda, sest pole teada, kui palju teistel laevadel kohti vabaneb ja kuidas lõpevad meremeeste ametiühinguga peetavad läbirääkimised.

Ühelegi praegu tööta jäävale meremehele Hansatee kahe aasta pärast valmivale uuele laevale praegu veel tööd ei luba. 'Sellele laevale valitakse meeskond konkursi raames, kus võivad osaleda kõik meie praegused ja endised töötajad,' rääkis Preeks.

Mis saab aga Eesti Merelaevandusele kuuluvast ja seni rendilepingu alusel Hansatee kasutuses olnud parvlaevast Georg Ots edasi, ei osanud Preeks öelda.

Septembri lõpus lõpetab selleks hooajaks ülelahesõidud ka Hansatee kiirlaev Tallink Ekspress. Hansatee turundusdirektori Viljar Jaamu sõnul ei pruugi sellise kiirlaeva käigushoidmine muutlike ilmastikuolude ja tihenenud konkurentsi tõttu tänavu sügisel lihtsalt kasulik olla ning uuesti läheb laev liinile kevadel.

Hetkel kuum