Ülo Toomsalu • 12. oktoober 2000 kell 6:14

Juhtimiskonverentsi korraldaja tulu on 4,5 miljonit krooni

Täna Pärnus algav Eesti suurim juhtimiskonverents on üks näide konverentsiäri plahvatuslikust arengust ja mis korraldajatele kopsakat kasu toob, kirjutab Eesti Päevaleht.

OÜ Balti juhtimiskonverentsile on osavõtust teatanud 620 tippjuhti, kes on igaüks maksnud 7500kroonise osavõtutasu. Kokku teenib korraldaja osavõtumaksu pealt seega umbes 4,5 miljonit krooni. Kui palju sellest läheb korralduskulude katteks ja kui suure osa moodustab kasum, seda ei nõustunud Balti Juhtimiskonverentsi tegevdirektor Anu Kaljurand ütlema.

'Meil on sel aastal neli staaresinejat, mis ajab kulude poole suureks,' ütles Kaljurand. Kui esineja tuleb Ameerikast, siis sõidab ta äriklassis, mille pilet maksab saja tuhande krooni ringis, lisaks veel honorar, mis mõne esineja puhul on 20 000-30 000 dollarit, andis Kaljurand viiteid kulutuste suuruse kohta.

Tema sõnul on ka projektid väga erinevad. Näiteks hiljutisel geenikonverentsil Tartus jäid tulud ja kulud napilt tasakaalu. Finants-, juhtimis- ja turunduskonverentsid on Kaljuranna sõnul edukamad.

Möödunud reedene Äripäeva konverents 'Äriplaan 2001' jäi peatoimetaja Igor Rõtovi sõnul poole miljoniga kasumisse.

Tema sõnul on üllatav, et inimeste vajadus konverentside, seminaride ja teiste koolitusürituste järgi on praegu nii suur.

Näiteks Pärnu juhtimiskonverentsil jäi sel aastal sadakond soovijat ukse taha, kuigi korraldajad panid Endla teatrisaali lisatoole ning mahutasid nii tunduvalt rohkem inimesi kui eelmisel aastal.

Hetkel kuum