Rahvusraamatukogu nõukogu otsus keelata alla 16aastastel lastel raamatukogu kasutamine ei väljenda üksnes hariduse- ja lastevaenulikku suhtumist, vaid rikub ka seadust, mis lubab Rahvusraamatukogu teenuseid kasutada kõigil juriidilistel ja füüsilistel isikutel, kirjutab Postimees oma juhtkirjas.
Raamatukogu juhid püüdsid eile nõukogu otsust õigustada sellega, et lapsed häirivad täiskasvanute rahu ja kahjustavad raamatukogu vara. Samas ei suutnud keegi Postimehele sõnagi öelda selle kohta, kui suur on siis laste tekitatud kahjusumma.
Hoidku taevas, kui edaspidi mõni poisike veel rahvusooperis kommipaberit krabistab või selle põrandale pillab! Võibolla sulgeme siis laste ees igaveseks teatriuksed? Või keelame lastele homme ka bussisõidu, sest teismeliste hingel on tohutu hulk lõhutud bussiistmeid? küsib Postimees
Korrarikkuja tuleb korrale kutsuda, olgu ta suur või väike, rikkugu ta korda tänaval või raamatukogus, aga see ei tähenda, et lapsi tuleb hoida okastraadi taga.
Artikkel jätkub pärast reklaami