Kristina Traks • 25. oktoober 2000 kell 22:00

Piimatööstused toodavad ebakvaliteetsest piimast

Põllumajandusministri määruse kohaselt tohivad piimatööstused aasta algusest vastu võtta vaid kõrgema ja esimese sordi piima. Lubatust suurema saasteainega ehk madalama sordi piima kasutamine inimesele söögiks mõeldud piima ja piimatoodete valmistamiseks on määrusega keelatud.

Sorditu piima alla läheb suurem osa nn pukipiimast, mida ei saa kiiresti jahutada, mille temperatuur maantee ääres piimaautot oodates võib tõusta ja kuhu ümber valades satuvad bakterid. Kuigi aasta-aastalt on pukipiima osatähtsus vähenenud, ostab osa piimatööstusi seda ka täna kokku.

?Need tootjad, kelle piima suured tööstused madala sordi pärast vastu ei võta, lähevad väikeste töötlejate juurde, kes nende piima ära ostavad,? ütles piima kokkuostuga tegeleva ASi Rävala Piim juhataja Rein Viilu. ?Kui aga ikka piimast puudus on, võtavad sorditut piima kõik tööstused.? Suurematest tööstustest näiteks Lacto on avalikult kuulutanud, et ostab kokku ka pukipiima.

?Praegu ostavad tööstused tõepoolest ka madalama sordi piima ja kui teda toodangusse palju ei pane, siis toodete kvaliteet ei lange,? ütles Kiiu Piimaühistu juhatuse esimees Ants Aaman. ?Kui tööstused peaks sajaprotsendiliselt ainult kõrgema sordi piima ostma, oleks nad kõik käpuli.?

Kui kõrgema sordi piima kilo maksab ligi 3 krooni, siis sorditu ja teise sordi piima kilo hind on 50 senti kuni 1,50 krooni.

?Minu teada ei võta tööstused sorditut piima vastu,? ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Mati Loit. ?Pukipiim võib olla ka väga hea piim.?

Statistikaameti andmeil ostsid piimatööstused selle aasta esimesel poolaastal kokku 186 000 tonni esimese ja kõrgema sordi piima ning 5600 tonni madalama sordi piima.

Piimaliidu infospetsialisti Anne Erini sõnul ei ole madalama sordi piimast valmistatud tooted tervisele kahjulikud, välja arvatud juhul, kui piim on madalamasse sorti arvatud seetõttu, et sisaldab desoaineid. ?Kui piimas on lihtsalt üle normi baktereid, siis need hävivad pikema töötluse jooksul,? rääkis Erin. ?Kui aga baktereid on tõepoolest juba väga palju, võivad muutuda sellest piimast tehtud toote maitseomadused või toiteväärtus.?

Hetkel kuum