29. oktoober 2000 kell 22:00

Helsingin Sanomat: Valuutakaupmehed on veendunud, et suuremad tööstusriigid alustavad varsti euro toetamist. Analüütikute meelest ei ole maailma rikkaimatel riikidel enam võimalik lasta euro kursil madalamale kukkuda, sest euro on kujunenud ohuks kogu maailma majanduse stabiilsele arengule.

Turud on ainult teadmatuses, millal tugiostudega algust tehakse. Viimati toetasid suure seitsmiku (G7) riikide keskpangad eurot tugiostudega septembri lõpus, kui euro väärtus oli langenud kõigi aegade madalaimale tasemele. See abinõu tõstis mõneks ajaks euro väärtust, kuid eelmisel aastal langes selle kurss taas rekordiliselt madalale.

Turgude hinnangul on tugiostude viibimise põhjus selles, et G7 riigid ei ole suutnud selle alustamise tähtajas kokku leppida. Väidetavalt ei ole USA selleks valmis enne 7. novembril peetavaid presidendivalimisi.

Financial Times: 2001. a juulis Euroopa Liidu (EL) eesistujaks saava Belgia peaminister Guy Verhofstadt peab vajalikuks tugevdada ELi ministrite nõukogu ja komisjoni, et Euroopa Liit saaks areneda ülivõimuks.

ELi väikeriikide üks mõjukamaid juhte Guy Verhofstadt, kelle arvates ELi institutsioonidel puudub efektiivsus, läbipaistvus ja demokraatlik aruandluskohustus, ütles, et toetab igati Briti peaministri Tony Blairi ideed kujundada EL ülivõimuks, mitte aga üliriigiks.

Helsingin Sanomat: ELi riikide kodanikud ja poliitilised liidrid on ühenduse arengu suhtes peaaegu kõiges eri seisukohal, ilmneb ELi statistikaameti Eurostat äsja avaldatud andmetest. Liidrite meelest on ELi tähtsaimateks ülesanneteks hetkel ELi ittalaienemine, välispoliitika tõhustamine ja võimustruktuuride ümberkorraldamine. Kodanike arvates tuleks aga kiiresti parandada tööhõivet ja julgeolekut, ohjeldada organiseeritud kuritegevus ja võidelda vaesuse vastu.

ELi peavad demokraatlikuks iga neljas austerlane ja rootslane, positiivseimalt on meelestatud hispaanlased.

Hetkel kuum